[field_news_surtitre]

گفت‌وگو با همسر شهیدعلی زلفی زمهریر، جانباز آزاده‌ای که اعضای بدنش به سه نفر زندگی بخشید

آشنایی با مرحوم ابوترابی از بهترین اتفاقات زندگی‌اش بود

[field_news_surtitre]

گزارشی توصیفی از حال و هوای هجدهمین سالگشت ابر فیاض

سالن اندیشه حوزه هنری در بیست ونهمین روز از خردادماه ۹۷ حال و هوای دیگری را ز تجربه می کرد.

[field_news_surtitre]

آزادگانی نظیر ابوترابی صدامی ها را تحت تاثیر قرار می دهند

حجت الاسلام و المسلمین موحدی کرمانی نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری  گفت: مادامی که جامعه ما اشخاصی نظیر سید آزادگان مرحوم ابوترابی داشته باشد صدامی ها را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

 

[field_news_surtitre]

سید آزادگان مرحوم ابوترابی در اسارت انسانیت را معنا کردند

 آزاده سرافراز حجت الاسلام والمسلمین علی دوست قزوینی: سید آزادگان مرحوم ابوترابی در اسارت با بزرگواری و ایثار خود انسانیت را معنا کرد.

[field_news_surtitre]

برگزاری مراسم بزرگداشت سید آزادگان و شهدای آزاده+تصاویر

مراسم بزرگداشت ارتحال سید آزادگان مرحوم ابوترابی فرد با حضور جمع کثیری از آزادگان و برخی مسوولان کشوری و لشکری در سالن اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

ابر فیاض

                                 

تعامل آزادگان
 نماینده موسسه پیام آزادگان گیلان نیکی با مدیر کل منابع طبیعی استان گیلان آقای دکتر یوسف پور وهئیت همراه و پیگیریها برای برنامهای تابستانی در مناطق جنگلی ۳شنبه ۳۰ خرداد۹۷  دیدار داشتند
در پی سرکشی وعیادت آزادگان
آزاده جعفر مزیدها نماینده موسسه فرهنگی پیام آزادگان در استان مازندران با آزاده ذبیح اله رکنی از آزادگان شهرستان قائمشهر دیدار کرد.
«موصل در بند» مجموعه‌اي از دست‌نوشته‌های روحانی آزاده «سیداحمد رسولی» است که زوایایی ماندگار و انسان‌ساز از سال‌های اسارت در دست سربازان حزب بعث عراق را پیش‌روی خوانندگان و علاقمندان میراث دفاع مقدس قرار می‌دهد.
در خاطرات یکی از آزادگان دوران دفاع (محمد بندری) آمده است:وقتی به تهران آمدیم، به زیارت قبر امام خمینی(رحمة الله علیه) رفتیم. آن روز، یکی از برادران آزاده ما به نام "تقی"که در زمان اسارت، زبانش بند آمده و لال شده بود، به محض زیارتِ قبر حضرت امام، زبانش باز شد و فریاد زد : "الله اکبر! الله اکبر! ". 
اعزام اردوی آزادگان خوزستانی
اعزام اردوی زیارتی آزادگان خوزستانی به مشهد مقدس
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان خوزستان؛جند تن از خانواده های آزادگان متوفی و نیز جمعی از آزادگان و خانواده های آنان با هماهنگی موسسه پیام آزادگان خوزستان از تاریخ ۲۹ خرداد ماه لغایت ۱ تیر ماه ۱۳۹۷ جهت زیارت امام رئوف علی بن موسی الرضا(ع) به مشهد مقدس اعزام گردیدند لازم به ذکر است که این افراد به مدت ۴ روز و ۳ شب  در هتل ایثار اسکان پیدا کردند.  
اردوی ازادگان
اردوی دو روزه ازادگان جلسه قران کرمان از روز چهارشنبه ۹۷/۰۳/۳۰ در رابر استان برگزار شد 
در پی سرکشی وعیادت آزادگان
نماینده پیام شهرستان بندرعباس با همراهی جمعی از ازادگان ۹۷/۰۳/۱۲ با  ازاده بزرگوار یعقوب صادقی دیدارداشتند
جلسات آزادگان
جلسه قران ازادگان کرمان دوشنبه  ۹۷/۳/۲۸ در منزل ازاده سرافراز حسین پوربا حضور جمعی از ازادگان  برگزار شد . 
جلسات آزادگان
جلسه شورای مشورتی آزادگان با حضور نماینده پیام ازادگان استان هرمزگان درمسجد بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان بندرعباس برگزار شد  
در پی سرکشی وعیادت آزادگان
اعضا شورای مشورتی دشت ورامین در تاریخ ۹۷/۰۳/۳۰ با جانباز و ازاده پور اصل دیدار داشتند . 
در پی سرکشی وعیادت آزادگان
اعضای مشورتی موسسه فرهنگی پیام ازادگان خراسان رضوی در اخرین هفته خرداد ماه ۹۷ با ازادگان سرافراز محمد حاجی ،علی داور، حسین سنجری ،ابوالفضل رادکان و حسین رضوانی دیدار داشتند . 
موسسه فرهنگی پیام آزادگان از بین حدود ۳۰۰ شرکت کننده و افرادی که پاسخ صحیح ارسال نمودند ۵ نفر را به عنوان برنده اعلام کرده است.
سالن اندیشه حوزه هنری در بیست ونهمین روز از خردادماه ۹۷ حال و هوای دیگری را ز تجربه می کرد.
در جلسه علنی امروز صورت گرفت
مجلس با کلیات طرح اصلاح ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه درخصوص سهمیه ایثارگران در دانشگاهها موافقت کرد.
آیت الله کرمانی:
حجت الاسلام و المسلمین موحدی کرمانی نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری  گفت: مادامی که جامعه ما اشخاصی نظیر سید آزادگان مرحوم ابوترابی داشته باشد صدامی ها را تحت تاثیر خود قرار می دهد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ،  آیت الله کرمانی امام جمعه موقت تهران امروز در همایش بزرگداشت سید آزادگان مرحوم ابوترابی که در حوزه هنری برگزار شد، گفت: برخی محافل برای انسان بسیار درس آموز است و سبب خجالت انسان از خود می شود.
 آزاده سرافراز حجت الاسلام والمسلمین علی دوست قزوینی: سید آزادگان مرحوم ابوترابی در اسارت با بزرگواری و ایثار خود انسانیت را معنا کرد.
با حضور جمع کثیری از آزادگان؛
مراسم بزرگداشت ارتحال سید آزادگان مرحوم ابوترابی فرد با حضور جمع کثیری از آزادگان و برخی مسوولان کشوری و لشکری در سالن اندیشه حوزه هنری برگزار شد.
دکتر ابوالقاسم عیسی‌مراد متخصص روان‌شناسی و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی است. این استاد دانشگاه در تحقیقی به «تحلیل روان‌شناختی شخصیت شهید ابوترابی» پرداخته است.
جلسات آزادگان
جلسه قران ازادگان کرمان دوشنبه ۳۱/۲/۹۷همراه با نماز جماعت و افطاری در محل مجمع قران ازادگان کرمان برگزار شد
آمریکا مدعی شد

خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی مدعی شد که دولت آمریکا با ارسال نامه ای خطاب به تروریستها در سوریه به آنها اعلام کرده که تمایلی به مداخله نظامی در نبرد جنوب سوریه ندارد.

گزارش تحلیلی

هرچه از جنگ یمن بیشتر می گذرد حقایق بسیاری بر ناظران امور روشن می شود از جمله آنها؛ دلایل عطش شدید مقامات سعودی برای خرید اس ۴۰۰ از روسیه با وجود سامانه آمریکایی پاتریوت است.

وزیر خارجه قطر

وزیر خارجه قطر تاکید کرد که کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به هرکسی که با نظر آنها موافق نباشد برچسب تروریست می زنند.

منابع نظامی سوریه

رسانه رسمی سوریه به نقل از یک منبع نظامی از بمباران مواضع ارتش سوریه در شرق این کشور توسط یک جنگنده ائتلاف آمریکا خبر داد.

سخنگوی انصارالله

سخنگوی جنبش انصار الله تاکید کرد که عناصر متجاوز ائتلاف سعودی در جبهه ساحل غربی تحت محاصره قرار دارند.

عطوان تحلیل کرد

تحلیلگر مشهور جهان عرب با اشاره به نبرد الحدیده به مقاومت سرسختانه رزمندگان انصارالله در برابر متجاوزان ائتلاف عربی-غربی پرداخت.

توسط سرویس های امنیتی یمن صورت گرفت؛

سرویس‌های امنیتی یمن موفق شدند با شناسایی یکی از بزرگترین باندهای جاسوسی عربستان در «الحدیده»، سرکرده تکفیری آن را دستگیر کنند.

​رئیس حزب دموکرات کردستان عراق خواستار برگزاری نشست فراگیر گروههای سیاسی عراقی پس از تعطیلات عید فطر شد.

گزارش تحلیلی

اهدافی که آمریکا با استقرار سامانه دفاع موشکی در کشورهای شرق اروپا تعقیب می کند عبارتند از نزدیکی به مرزهای روسیه و دیگری مقابله با ایران و کشورهای خاورمیانه.

گزارش تحلیلی

اهدافی که آمریکا با استقرار سامانه دفاع موشکی در کشورهای شرق اروپا تعقیب می کند عبارتند از نزدیکی به مرزهای روسیه و دیگری مقابله با ایران و کشورهای خاورمیانه.

گزارش تحلیلی

اهدافی که آمریکا با استقرار سامانه دفاع موشکی در کشورهای شرق اروپا تعقیب می کند عبارتند از نزدیکی به مرزهای روسیه و دیگری مقابله با ایران و کشورهای خاورمیانه.

نخست وزیر انگلیس

نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که در دیدار آتی خود با سران اتحادیه اروپا درخواست تشدید تحریم های بیشتر علیه روسیه را مطرح می‌کند.

امضای مشترک

رهبران آمریکا و کره شمالی با امضای سندی مشترک از تصمیم خود برای فراموش کردن گذشته و ایجاد رابطه ای جدید میان واشنگتن و پیونگ یانگ سخن گفتند.

به نقل از سومریه نیوز

رئیس پارلمان عراق در سخنانی در واکنش به آتش سوزی در انبارهای نگهداری صندوق های رأی در بغداد خواستار برگزاری مجدد انتخابات پارلمانی این کشور شده است.

سخنگوی ائتلاف دولت قانون عراق

سخنگوی ائتلاف دولت قانون عراق تاکید کرد که نخست وزیر آتی عراق باید دارای مقبولیت داخلی و منطقه ای و بین المللی و قادر به مدیریت کشور باشد

به نقل از العهد

یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن با شلیک یک فروند موشک بالستیک مواضع مزدوران ائتلاف سعودی در ساحل غربی را هدف قرار دادند.

سید حسن نصرالله

دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت روز قدس گفت: هدف امام خمینی(ره) از نامگذاری روز قدس زنده نگه داشتن آن نزد امت اسلامی بود.

یک منبع نظامی

یک منبع نظامی در ارتش سوریه ضمن تکذیب هر گونه حمله تروریست های داعش به شهر البوکمال، تاکید کرد که این شهر تحت کنترل ارتش این کشور قرار دارد.

ماکرون:

رئیس‌جمهور فرانسه با تأکید بر لزوم حفظ برجام، گفت آمریکا نباید کاری کند که ایران مجبور به خروج از توافق هسته‌ای شود.

در نامه به امیر کویت؛

قطر تاکید کرد که تنها مذاکره شفاف و بدون پیش شرط را برای حل اختلافات با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس می پذیرد.

برای بیش از یک میلیون داوطلب

کارت ورود به جلسه کنکور ۹۷ به همراه برگه راهنما از امروز ۳ تیر بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شد و داوطلبان تا ۶ تیر می توانند پرینت آن را به صورت اینترنتی دریافت کنند.

احمد انارکی محمدی

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بعد از تعطیلات دو هفته ای مجلس اصلاحیه این قانون برای تصویب نهایی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

محمدمهدی تندگویان

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به بررسی لایحه ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، گفت: وزارت ورزش و جوانان وزارتخانه پیشگام در تعیین تکلیف بازنشسته ها است.

قاضی سراج

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در حاشیه بازدید از گروه صنعتی ایران‌خودرو برنامه‌های این سازمان را برای از بین بردن قیمت‌های کاذب خودرو تشریح کرد.

کدخدایی

سخنگوی شورای نگهبان، با اشاره به بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو گفت: شورا با دقت و بر اساس موازین شرع و قانون اساسی، این قبیل لوایح را بررسی می‌کند.

مسکن

در حالی که مسکن اجتماعی به اذعان مسئولان ذیربط هنوز به نقطه اجرا نرسیده ، اما هفته گذشته وزیر راه و شهرسازی در کمیسیون عمران مجلس از ایجاد ۱۱۸ هزار واحد مسکن اجتماعی خبر داد.

در بازار آزاد تهران

در بازار آزاد تهران، قیمت انواع سکه با افزایش مواجه شد؛ بر این اساس سکه طرح جدید با صعود ۱۰۵ هزار تومانی، به دو میلیون و ۷۰۳ هزار تومان رسید.

تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های کشور امروز شنبه ۲ تیر به‌شرح زیر منتشر می‌شود.

چمران در پیش خطبه‌های نماز جمعه

رئیس بنیاد شهید چمران گفت:شهید چمران روحیه شجاعانه ایرانی و مقاومت اسلامی را جاودانه کرد و بر عکس کسانی که با نامه نوشتن به استکبار این صفات را زیر پا می‌گذارند، عمل کرد.

فولادگر

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی، از ورود این کمیسیون به پرونده واردات غیرقانونی ۵ تا ۶ هزار دستگاه خودرو در شرایط ممنوعیت ثبت سفارش، خبر داد.

عراقچی

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: انتظار ایران بسر آمده است و احتمال خروج ایران از برجام در هفته‌های آینده وجود دارد و نمی‌توانم بگویم چشم انداز ادامه مذاکرات با اروپا روشن و مشخص است.

آیت الله موحدی کرمانی

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: آقای ترامپ هر چه می خواهی تحریم کن اما بدان که نتیجه تحریم ها، رسوایی خودت است.  

رهبر انقلاب اسلامی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته در دیدار رئیس و نمایندگان و جمعی از کارکنان مجلس شورای اسلامی، مجلس را رکن رکین نظام و به فرموده امام راحل، عصاره فضائل یعنی جوهره برترین خصوصیات ملت خواندند...

معاون آموزشی دانشگاه خبر داد

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری کاهش ظرفیت ندارد.

بر اساس آخرین آمار

مقایسه میزان تولید علم در حوزه های مختلف نشان می دهد که سهم ایران از تولید علم در حوزه علوم انسانی و اجتماعی در دنیا افزایش یافته است.

بازار مسکن

در حالی که کمیسیون عمران مجلس پیشنهاد ایجاد سامانه نرخ گذاری املاک در هر منطقه را به متولی بخش مسکن داده است، کارشناسان می گویند این سیاست به افزایش قیمت ها و کاهش ساخت و ساز می انجامد.

اختصاصی

بر اساس طرح جدید دولت، کالاهای اساسی از این پس از محل نفت، کالاهای واسطه‌ای و مواد اولیه از محل ارز حاصل از صادرات پتروشیمی و معدنی و کالاهای مصرفی با دلار صادراتی تامین اعتبار خواهند شد.

سرلشکر جعفری

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه پیروزی در یمن نزدیک است، گفت: امروز شاهد شکست نیروهای اروپایی و سعودی در بندر الحدیده یمن هستیم.

تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های کشور امروز سه‌شنبه ۲۹ خرداد به‌شرح زیر منتشر می‌شود.

 

بطحایی

وزیر آموزش و پرورش در واکنش به مصوبه مجلس گفت: بسیاری از حق التدریس ها و آموزشیاران شرایط استخدامی را دارند اما برگزاری آزمون خیال ما را راحت خواهد کرد.

معاون وزیر بهداشت مطرح کرد

معاون پرستاری وزارت بهداشت، گفت: حضور کمک پرستاران در بیمارستان ها می تواند برای جلب رضایت بیماران مفیدتر باشد. 

محققان پی بردند؛

مطالعه جدید نشان می دهد افراد مبتلا به بیماری لثه در معرض ریسک بالای ابتلا به آرتروز روماتوئید قرار دارند.

خبر خوش برای بیماران دیالیزی

مدیر عامل شرکت دانش بنیان ساخت دستگاه دیالیز، گفت: دستگاه همودیالیز در بیش از ۱۰ مرکز درمانی در ۴ شهر سرپل ذهاب، قم، تهران و همدان مورد بهره برداری قرار می گیرد.

محققان

محققان تکنولوژی جدیدی را برای رمزگشایی سیگنال‌های عصبی عضلانی به منظور کنترل مچ دست و دست مصنوعی توسعه داده‌اند. این کار وابسته به مُدل‌های رایانه‌ای است که به طور دقیق رفتار ساختار طبیعی در ساعد، مچ دست و دست را تقلید می‌کنند.

محققان عنوان می کنند

به گفته محققان، از آنجایی که بدن افراد دیابتی قادر به حفاظت از خودش نیست، این گروه از افراد بیشتر در معرض عوارض جدی ناشی از عفونت های ویروسی هستند.

محققان هشدار می دهند

مطالعه جدید نشان می دهد مصرف داروی روانی "لیتیوم" در اوایل بارداری ریسک تولد نوزاد ناقص را افزایش می دهد.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، در خصوص تغذیه صحیح بعد از ماه مبارک رمضان گفت: غذاهای حجیم، سنگین، پرچرب و سرخ شده مصرف نکنید.

محققان فنلاندی پی بردند

طبق نتایج یک مطالعه جدید، میزان بالا ویتامین D با کاهش کلسترول در کودکان مرتبط است.

محققان سوئدی عنوان می کنند

محققان عنوان می کنند فشارکاری بیش از حد زیاد موجب افزایش ریسک ابتلا به ضربان نامنظم قلب موسوم به فیبریلاسیون دهلیزی می شود که می تواند منجر به سکته، زوال عقل، نارسایی قلبی و سایر مشکلات شود.

 
محققان ژاپنی عنوان می کنند

طبق نتایج یک تحقیق جدید، داشتن یک برنامه زمان بندی مناسب برای خواب می تواند به پیشگیری از دمانس (زوال عقل) و مرگ زودهنگام کمک کند.

علی اسدی

معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، گفت: احساس آرامش در محیط کار، منجر به افزایش بازدهی و توانمندی افراد می شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از وزارت جهاد کشاروزی بابت تعلل در مشکلات به وجود آمده درباره قارچ‌های سمی انتقاد و در عین حال تاکید کرد که بر روی قارچ‌های پرورشی نظارت مناسبی وجود دارد.

محققان انگلیسی توصیه می کنند

مطالعه جدید نشان می دهد مصرف روزانه یک گرم روغن ماهی می تواند به کاهش درد بیماران مبتلا به پوکی استخوان کمک کند.

محققان دریافتند

محققان عنوان می کنند اکسید نیتریک به داروهای متداول قلب کمک می کند تا فوایدشان را به حداکثر رسانده و در نتیجه عملکرد قلب را بهبود بخشند.

مطالعات محققان فنلاندی نشان می دهد

مطالعه جدید نشان می دهد رابطه مثبت بین قد و هوش ناشی از اندازه غشاء مغزی است.

مصرف پنیر به‌تنهایی بسیار مضر بوده و بلغم‌زاست؛ خوردن پنیر به‌تنهایی و در وعده صبحانه، فرد را دچار رخوت، سستی و بی‌حالی و کندی در یادگیری کرده و باعث کاهش تمرکز ذهن در افراد می‌شود.

مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طب سنتی ایرانی توصیه‌های کلیدی برای حفظ و ارتقای تندرستی و اصلاح سبک زندگی در ماه مبارک رمضان دارد که عمل به آنها می‌تواند روزه‌داری را آسان‌تر کند.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تشریح یکی از مهمترین معضلات بیماری در ایران که باعث افزایش سرطان در کشور می‌شود، گفت: ۹۵درصد افرادی که کمردرد دارند اصلا "ام آر آی" برای آنها فایده ای ندارد.

متخصصان هشدار می دهند

محققان هشدار می دهند علاوه بر حفاظت از پوست در مقابل آفتاب، باید از چشم ها نیز در مقابل اشعه های ماوراءبنفش خورشید مراقبت کرد.

گزارش تصویری

چندرسانه ای

کتابخانه