امروز : سه شنبه, 29. مهر 1393
مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

" از ماده 13 چه خبر؟ "

تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه, 26 بهمن 1390 ساعت 12:26
نوشته شده توسط : مدیریت   

یک نهاد دولتی عیدی دوران اسارت‌ آزادگان را پرداخت کرد/

از ماده 13 چه خبر؟

 

 

پیام آزادگان/ نکته جالب توجه دیگری هم در این زمینه وجود دارد و آن نکته، این است که در محاسبه حقوق، عیدی و مرخصی های دوران اسارت آزادگان توسط دولت، تناقضاتی وجود دارد، چرا که محاسبه این حقوق، عیدی و مرخصی ها کاملا بر اساس حقوق روز آزادگان شاغل در نهاد ذکر شده بوده است، حال آنکه بر اساس گفته های خود دولت در مصاحبه ها مختلف، مبلغ در نظر گرفته شده برای پرداخت سنوات آزادگان، مبلغ 500 هزار تومان بوده است که این مبلغ به هیچ وجه بر اساس حقوق روز نبوده است.

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان و بنا به اخبار رسیده، یکی از استانداری های کشور به آزادگان شاغل  در استانداری عیدی سنوات دوران اسارتشان را دو برابر محاسبه نموده و بر اساس آخرین عیدی دریافتی و به اصطلاح «به روز» به آن ها پرداخت نموده است؛ این استانداری بدون آن که به آزادگان شاغل در این نهاد اطلاعی دهد این کار را انجام داده است.

نکته جالب توجه آن جاست که این نهاد، در پرداخت حقوق آزادگان هم مرخصی های دوران اسارت را محاسبه کرده است و هم عیدی آنان در زمان اسارت را به آنان اعطا کرده است، حال آن که پرداخت اصل حقوق معوقه آزادگان که ناشی از ماده 13 قانون حمایت از آزادگان است همچنان در بلاتکلیفی مانده است.

در این میان نکته قابل تامل این است که دولت در مصاحبه هایی که پیش از این در خصوص پرداخت حقوق آزادگان داشته است، مبلغ 500 هزار تومان را به عنوان حقوق ماهیانه آزادگان در پرداخت سنوات دوران اسارت عنوان کرده است، مبلغی که به هیچ وجه متناسب با حقوق روز نیست. به نظر می رسد که دولت در خصوص پرداخت مطالبات آزادگان می بایست وحدت رویه داشته باشد و تناقضی در پرداخت های دولت به آزادگان وجود نداشته باشد.

نکته جالب توجه دیگری هم در این زمینه وجود دارد و آن نکته، این است که در محاسبه حقوق، عیدی و مرخصی های دوران اسارت آزادگان توسط دولت، تناقضاتی وجود دارد، چرا که محاسبه این حقوق، عیدی و مرخصی ها کاملا بر اساس حقوق روز آزادگان شاغل در نهاد ذکر شده بوده است، حال آنکه بر اساس گفته های خود دولت در مصاحبه ها مختلف، مبلغ در نظر گرفته شده برای پرداخت سنوات آزادگان، مبلغ 500 هزار تومان بوده است که این مبلغ به هیچ وجه بر اساس حقوق روز نبوده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان، در این زمینه حجت الاسلام ابوترابی با جدیت پیگیر موضوع بوده و در صدد اصلاح آن در رایزنی با ریاست جمهوری بوده است، چنان که در این زمینه تعداد زیادی نامه و طومار که از سوی آزادگان به دفتر موسسه ارسال شده بود به ایشان تقدیم گردیده است.

 

دیدگاه‌ها   

 
+2 #2 محمد محمدی 1390-12-26 09:00
باعرض سلام.مبلغ حقوق اذادگان که در نظر گرفته شده است کی پرداخت خواهد شد
نقل قول کردن
 
 
+9 #1 am 1390-12-06 17:35
ميخواستم اين مطلب رو محض رضاي خدا به اطلاع مسئولين برسانيد
بالاخره تکليف حقوق آزادگان به قول متولين تعيين آن مشخص گرديد ئلي ذکر چند نکته لازم است
اول اينکه کساني مبلغ حقوق آزادگان را مشخص نمودند که حقوق دريافتي ايشان
حتما بالاتر از سه ميليون تومان است (نمايندگان در دوره اول مجلس زمان اصلاح طلبان بيش از دوميليون دريافت مينمودند
در ثاني حقوق در نظر گرفته شده اگر نقدي محاسبهخ گردد از حقوق رفتگران محترم شهرداري کمتر است
حتما که وضعيت ما در هتل هاي صدامي به مراتب بهتر از اين عزيزيان بوده است
والبته شانس آورديم که نمايندگان هزينمه هاي اقامت در اين هتل ها را مطالبه ننمودهاند ومارا بدهکار
احتساب دوبرابر زمان اسارت را هم که نقض نمودند وبرخلاف ماده 13عمل شد (شايد پانصد هزارتومان را براي دوماه در نظر گرفته اند که در اينصورت دست مريزاد به آقايان
وحکايت پرداخت يکچهارم نقدي ومابقي بصورت سهام بسيار جالب است

ب ولي با همه اين اوصاف باز هم صبر خواهيم کرد ونافرماني نخواهيم نمود
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید