آسایش و امنیت زندگی مردم ایران مدیون خون شهداست

۱۳۹۵/۰۴/۱۰
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی:

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی  در مراسم تجلیل از خانواده‌های شهدای مدافعان حرم که در سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد، گفت: در فرهنگ‌های مختلف کلماتی نظیر دکتر، استاد و مهندس دارای ارزش زیادی هستند. در بین ما مسلمانان نیز علاوه بر این کلمات، واژه‌هایی چون ولی، امام، پیغمبر و نبی ارزش بسیاری دارند، اما از صدر اسلام تاکنون به ویژه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، واژه «شهید» لغتی است که جایگاه خاصی دارد و گویا در هاله‌ای از نور احاطه شده است.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران بالاترین درجه ایثارگری را شهادت دانست و گفت: شهید هرگز فراموش نمی‌شود. از صدر اسلام تاکنون شهدا در بین مردم بوده‌اند و از احترام خاصی برخوردار هستند و هر منطقه‌ای که شهیدی در آن به خاک سپرده شده باشد، نقطه‌ای مقدس است.
معاون رییس جمهوری ادامه داد: آسایش و امنیت زندگی مردم ایران مدیون خون شهداست. هر مخترع و مکتشفی که کاری جدید انجام داده است، در پناه آسایشی که شهدا برای او فراهم کرده‌اند فعالیت‌های خود را انجام داده است. شهید همه هستی خود را در راه خداوند داده است و خدا خریدار جان او بوده است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه خانواده‌های معظم شهدا باید به پرورش این چنین فرزندانی افتخار کنند، ادامه داد: خانواده‌های معظم شهدا افرادی را پرورش دادند که برای حفظ دین، قرآن و اهل بیت (ع) مبارزه کردند و در این راه جان خود را فدا کردند.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی خطاب به خانواده‌های شهدای مدافع حرم حاضر در این مراسم گفت: فرزندان شما با کسانی می‌جنگند که با نام اسلام، علیه اسلام می‌جنگند و ان‌شاءالله این شهدا با شهدای کربلا محشور خواهند شد.
وی خدمت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران در بنیاد شهید و امور ایثارگران را افتخار بزرگی دانست و گفت: خداوند ما را در جایی قرار داده است که به افضل افراد جامعه خدمت کنیم.
گفتنی است، این مراسم با حضور سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، محمدباقر قالیباف شهردار تهران و جمعی از خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم برگزار شد.
انتهای پیام/آ

منبع ایثار
 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید