اتحادیه اروپا به حمایت از برجام ادامه می دهد

۱۳۹۷/۰۶/۲۱
فدریکا موگرینی

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی در خصوص روابط میان این اتحادیه و آمریکا اعلام کرد که بروکسل به حمایت از برجام ادامه می دهد.

 

 

 به نقل از سایت «اقدام خارجی اتحادیه اروپا»، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تاکید بر ادامه حمایت این اتحادیه از برجام گفت: اکنون کاملا مشخص است که ما (اتحادیه اروپا و آمریکا) یک اختلاف اساسی در مورد چندجانبه گرایی و سیستم هدایت جهانی داریم. ما کشورهای اروپایی به اعتقاد خود در خصوص اینکه چندجانبه گرایی بهترین راه ممکن برای جلوگیری از هرج و مرج، درگیری و تقابل در جهان چند قطبی است ادامه می دهیم.

موگرینی در ادامه گفت: حمایت ما از چندجانبه گرایی آنچه که همواره در خصوص  آن صحبت می کنیم بر پایه ارزش های ما به عنوان بهترین جایگزین برای وضعیتی است که می گوید «قدرت حق را به وجود می آورد» ما همواره منافعی قوی در چندجانبه گرایی داشته ایم و این منافعی است که موجب جلوگیری از جنگ ها، تداوم توسعه، گسترش حقوق بشر و حمایت از امنیت ما می شود.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه افزود: به همین دلیل است که ما به حمایت از برجام، پیمان آب و هوایی پاریس و آژانس های سازمان ملل از جمله آنروا ادامه داده و در آینده نیز ادامه خواهیم داد. 

 

 

 

* آ 

مهر

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید