از راوی «رقص روی یک پا» تقدیر شد

۱۳۹۸/۰۶/۰۱
در سالروز ورود آزادگان به کشور؛

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی پیام آزادگان، شهرداری لنگرود به مناسبت بازگشت آزادگان سرفراز به کشور، از اسماعیل یکتایی لنگرودی قدردانی کرد.

در این مراسم که با تلاوت کلام‌الله مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد، فرامرز محمدی‌پور روزنامه‌نگار لنگرودی در خصوص اهمیت ثبت خاطرات شفاهی آزادگان و رزمندگان سخنرانی کرد و افزود: ما در زمینه‌ی شناساندن جنگ تحمیلی به نسل حاضر دچار آسیب هستیم و دلیل این آسیب هم این است که با مخاطب فاصله داریم.

محمدی‌پور با ذکر برش‌هایی از کتاب رقص روی یک پا، تصریح کرد: شعر، داستان، نمایشنامه و خاطره‌نویسی در این خصوص باعث می‎شود دفاع مقدس را زنده نگه داریم.

این شاعر و نویسنده‌ی لنگرودی در پایان تاکید کرد: اگر در خاطره نویسی راوی بتواند واقعیت‌ها را بگوید، آثار خودمانی خواهد شد و مخاطب با آن همذات‌پنداری خواهد کرد.در بخش دیگری از مراسم نیز اسماعیل یکتایی با سپاسگزاری از شورای شهر، شهرداری و مدیران حاضر و ذکر خاطراتی از ایام دفاع و اسارت گفت: ادبیات دفاع مقدس بخش مهمی از تاریخ معاصر کشورمان را تشکیل می‌دهد و ما نمی‌توانیم آن را نادیده بگیریم.

یکتایی همچنین با اشاره به رشادت‌های رزمندگانی که پیش از ۱۵ سالگی عازم جبهه می‌شدند، افزود: بسیاری از ما در جنگ به تکلیف رسیدیم، یعنی ابتدا به جهاد رفتیم و بعد نماز بر ما واجب شد.

در این آیین که با استقبال مردم و مسئولین روبه‌رو شد، همچنین مهرداد لاهوتی نماینده‌ی ‌مردم لنگرود در مجلس، سیروس شفقی فرماندار لنگرود، سید مهدی رجایی شهردار لنگرود، عبدالله پاکاری مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران استان گیلان، عباس بایرامی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‎های دفاع مقدس گیلان و کوثری فرمانده سپاه لنگرود در سخنان کوتاهی سالروز ورود آزادگان کشور را گرامی داشتند.

گفتنی است در حاشیه‌ی این مراسم، از برندگان مسابقه‌ی کتاب‌خوانی رقص روی یک پا با اهدای لوح، گل و هدایایی دیگر تجلیل و قدردانی شد.

.

اسماعیل یکتایی لنگرودی متولد ۱۳۴۸ است و کتاب رقص روی یک پا، ذکر خاطرات تولد تا روزهای اسارت و آزادی اوست که توسط نشر سوره‌ی مهر به قلم مصطفی مصیب‌زاده در سال ۱۳۹۶ منتشر شده است.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید