افزایش ۲۵ درصدی حقوق فرهنگیان ایثارگر

۱۳۹۴/۰۷/۲۲

مدیر کل امور شاهد و ایثارگران از اجرای ماده ۵۱ قانون جامع ایثارگران و به تبع آن افزایش ۲۵ درصدی حقوق ایثارگران فرهنگی خبرداد.

 

 

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان، محمد حسین کفراشی مدیر کل امور شاهد و ایثارگران در گفتگویی در خصوص وضعیت پیگیری ماده ۵۱ و احقاق حقوق ایثارگران گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده از سوی معاونت پشتیبانی آموزش و پرورش، پرداخت ماده‌ی ۵۱ در آینده‌ای نزدیک انجام می شود. 

 

 

وی در ادامه با بیان جزئیات این طرح ، تصریح کرد: اخیرا با توجه به پیگیری ها، به صورت شفاهی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی موافقت خود را مبنی بر اجرای ماده ۵۱ جامع ایثارگری اعلام کرده است. 

 

 

مدیر کل امور شاهد و ایثارگران خاطر نشان کرد: از لحاظ تخصیص اعتبارات آموزش و پرورش هیچ مشکلی از نظر پرداخت ندارد .

 

 

کفراشی در خصوص میزان افزایش حقوق با توجه به اجرای این ماده گفت:بر اساس قانون کلیه دستگاه‌ها موظفند ۲۵ درصد از حداقل حقوق کارکنان دولت را بر میزان دریافتی شهدا و ایثارگران اعمال کنند . 

 

 

افزایش نزدیک به ۷۰ درصدی دانش آموزان مدارس شاهد

کفراشی درخصوص روند عملکرد مدارس شاهد و پوشش این مدارس در سال تحصیلی جدید گفت: امسال در پایه اول ۵۸ درصد، در پایه هفتم ۷۸ درصد افزایش دانش‌آموزان شاهد را مشاهده کردیم. 

 

 

وی در ادامه تعداد دانش‌آموزان شاهد در پایه اول و هفتم را به ترتیب ۵۵ هزار و ۳۵ هزار نفر اعلام کرد. 

 

 

وی در پایان ضمن اشاره به روند مناسب ثبت نام اینترنتی خاطر نشان کرد: نسبت به آمار سال گذشته در مجموع افزایش نزدیک به ۷۰ درصد حضور دانش‌آموزان را در مدارس شاهد داشته‌ایم. 

 

 

انتهای پیام/ک

منبع: باشگاه خبرنگاران

اضافه کردن دیدگاه جدید