اهتمام آموزش و پرورش به رعایت سهمیه استخدام ایثارگران

۱۳۹۶/۱۰/۲۳

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت : شهدا به خاطر دفاع از کیان اسلام و انقلاب جان عزیز خود را فداکردندو ما در برابر فرزندان آنها مسئولیم و وظیفه داریم

 

خدانظر دریکوند روز پنج شنبه ۲۱ دی ماه در دیدار مشاور استاندار در امور ایثارگران و مدیر کل بنیاد شهید و امورایثارگران لرستان با اعلام این خبر افزود: فرزندان شهدا دوران پرفراز و نشیب زندگی را به دور از محبت پدر سپری کرده اند و هیچ چیزی نمی تواند جای خالی پدر را برای آنان پر کند.

وی در ادامه به اهتمام و توجه آموزش و پرورش به مقوله ایثار، جهاد و شهادت اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش هم در فرهنگ سازی ایثار و شهادت و هم در رعایت سهم قانونی فرزندان شاهد در استخدام ها به درستی عمل کرده است.  

مراد روشنی، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان هم با تقدیر از عملکرد آموزش و پرورش در حوزه شاهد و ایثارگران گفت : آموزش و پرورش از دستگاههای پیشگام و پیشرو در حوزه شاهد و ایثارگران است  که در رعایت سهم فرزندان شاهد در استخدام ها وظیفه خود را تمام و کمال انجام داده است. 

وی به تقدیر ریاست سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور از مدیر کل آموزش و پرورش لرستان اشاره کرد و افزود: در جلسه رسمی ستاد شاهد استان هم به صورت ویژه و خاص از آموزش و پرورش تجلیل خواهد شد.

روشنی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: ۵۵۵نفر از فرزندان شهدا از نظر اشتغال مشکل دارندو و ۲هزارو ۷۸۴نفر از فرزندان جانبازان هم تاکنون جذب بازار کار نشده اند.

نادر قربانی، مشاور استاندار لرستان در امور ایثارگران هم بر این نکته تاکید کرد که باید همه مدیران تلاش کنند تا از ظرفیت قانونی برای جذب فرزندان شاهد استفاده کنند و زمینه اشتغال آنها را فراهم کنند .

وی از عملکرد آموزش و پرورش تقدیر کرد و افزود: آموزش و پرورش از جمله دستگاههای موفق استان است که اهتمام خود را به مقوله شاهد و ایثارگران به خوبی انجام داده است.

 

*ج/ایثار

اضافه کردن دیدگاه جدید