بازتاب نشست خبری ابر فیاض در رسانه ها

۱۳۹۶/۰۳/۰۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ،نشست خبری سالروز ارتحال سید آزادگان حاج آقا ابوترابی و پدر بزگوارشان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آزاده با حضور جانشین موسسه، آقای خوب نژاد و چند تن از خبرنگاران صبح دیروز (یکشنبه) در موسسه پیام آزادگان برگزار گردید که بازتاب گسترده ای در رسانه ها داشت که به برخی از آنها نگاهی می اندازیم :

 

 

 

خبر گزاری فارس

جانشین مدیرعامل موسسه پیام آزادگان: زندگی امثال ابوترابی را باید به مسئولین متذکر شد/ او پاک‌دست و در خدمت بی‌منت بود

خوب‌نژاد گفت: زندگی امثال ابوترابی را باید به مسئولین متذکر شد که یک فردی می‌تواند در پست و مقام‌هایی باشد اما محبوب ملت باشد و از مواهب کشورش هم سودی نبرد.

نشست خبری آیین بزرگداشت ارتحال سید آزادگان حجت الاسلام سید علی اکبر ابوترابی با حضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

در این نشست خوب نژاد جانشین مدیر عامل موسسه پیام آزادگان ضمن تشریح مراسم روز ارتحال مرحوم ابوترابی گفت: آقای ابوترابی در بین شهدا در حوزه مقاومتشان منحصر به فرد هستند.

وی افزود: من ندیدم مقام معظم رهبری برای کسی اصطلاح ابر فیاض یا خورشید و یا بارش ایمان را به کار برده باشند. جمع این تعابیر را می شود گفت راهی که ابوترابی می رفت که در نهایت منجر می شود به مقاومت و پیروزی.

خوب نژاد بیان داشت: ١٧ سال است که ما سالگرد ایشان را یاد می کنیم اما این فقط از سر وظیفه و احساس نیست بلکه راهی است که باید فراموش نشود.

وی گفت: ابوترابی پاک و بی الایش بود و خدمت بی منت می کرد بنابراین اگر بخواهیم یک شخصیت دینی و مقاوم را مثال بزنیم ابوترابی نماد آن است. یاد او وظیفه اسلامی و انقلابی است.

خوب نژاد ادامه داد: زندگی امثال ابوترابی را باید به مسئولین متذکر شد که یک فردی می تواند در پست و مقام هایی باشد اما محبوب ملت باشد و از مواهب کشورش هم سودی نبرد.

وی افزود: امثال ابوترابی در جامعه هستند اما فضا به گونه ای است که نمی توانند به خوبی حضور داشته باشند.

خوب نژاد گفت: مرحوم ابوترابی رهبری ٤٠ هزار مدافع کشور که همان اسرای جنگ مان بودند، را در عراق داشت، افرادی که بستر برای بریدنشان فراهم بود و فشار بسیار زیاد بود.اما او نه تنها آزادگان را در سختی ها کمک کرد بلکه سربازان بعث را هم با خود همراه کرد و تعدادی از آنها الان مدافع حرم هستند و به شهادت هم رسیدند.وی گفت: ضرورت هست که هر سال این مراسم برگزار شود تا از شخصیت مرحوم ابوترابی فیض ببریم که امسال در همه استانها برگزار خواهد شد. و نمایندگان ما در موسسه پیام آزادگان مراسم خواهند داشت و در تهران به صورت ملی برگزار می شود.

خوب نژاد بیان داشت: جمعیت ٣ هزار نفر از آزادگان بعد از آزادی از جمع ٤٠ هزار نفر از آنها را از دست دادیم که همه از نظر ما شهیدند و در کنار شهید ابوترابی یاد آنها نیز گرامی داشته خواهد شد.

وی گفت: امسال هم مثل سالهای قبل تعدادی دیگر از خانواده شهدا تجلیل خواهند شد که خانواده آزادگان طلاب مدافع حرم هستند به این دلیل که نقش مهمی دارند. اینها در زمینه عقیدتی و هم در زمینه مبارزه در کنار رزمندگان هستند.

خوب نژاد ادامه داد: روز ٤ خرداد مراسم بزرگداشت ساعت ١٨ الی ٢٠ در حوزه هنری تالار اندیشه برگزار خواهد شد و نیز از تعدادی از خانواده شهدای خرمشهر هم تجلیل می‌شود. ٧ عنوان کتاب رو نمایی خواهد شد. ایثارگران و شخصیت های لشکری و کشوری نیز حضور خواهند داشت که در برخی نقاط کشور زنده پخش خواهد شد.

وی در پایان گفت: به دلیل اینکه ماه مبارک رمضان نزدیک است مراسم را چند روزی زودتر از سالگرد ارتحال ایشان برگزار خواهیم کرد.

 

 

خبرگزاری دفاع مقدس

 

خوب نژاد در تشریح برنامه سالروز رحلت حجت الاسلام ابوترابی مطرح کرد؛ تجلیل از «سید آزادگان» همراه با تقدیر از آزادگان روحانی مدافع حرم

مراسم سالروز رحلت حجت الاسلام «سید علی اکبر ابوترابی فرد» با تقدیر از خانواده «شهدای آزاده» و «آزادگان روحانی مدافع حرم» چهارم خردادماه در تهران برگزار می‌شود.

 به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، نشست خبری «فریبرز خوب نژاد» مدیر موسسه فرهنگی پیام آزادگان به مناسبت سالروز ارتحال حجت الاسلام «سید علی اکبر ابوترابی فرد» و پدر بزرگوارش «سید عباس ابوترابی فرد» صبح امروز (یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه) برگزار شد.

خوب نژاد از برگزاری پاسیاد حجت الاسلام ابوترابی فرد و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آزاده در چهارم خرداد ماه مصادف با روز مقاومت مردم دزفول خبر داد و گفت: امسال همچون سال های گذشته این مراسم در ۳۱ استان کشور و در تهران با حضور مسئولین کشوری و لشکری از ساعت ۱۸ الی ۲۰ در حوزه هنری برگزار می شود.

وی تصریح کرد: در این مراسم از هفت آزاده روحانی که امروز به دفاع از حرم حضرت زینب(س) مشغول هستند و نیز تعدادی از خانواده شهدای آزاده که ترجیحا از خلبانان آزاده شهید که در دفاع از خرمشهر نقش داشتند تجلیل به عمل خواهد آمد.

مدیر موسسه پیام آزادگان با اشاره به آماری از شهدای آزاده بیان داشت: ۵۷۲ نفر از اسرای ایرانی در عراق به شهادت رسیدند تعداد ۲۷۵۰ نفر از جمعیت ۴۰ هزار نفری آزادگان نیز طی سال های پس از آزادی از میان ما رفتند که یاد همه آنان را همراه با یاد سید آزادگان گرامی می داریم.خوب نژاد با اشاره به شهدای کشور از پیش از انقلاب اسلامی تاکنون گفت: برخی شهدا نماد فرهنگ مقاومت هستند، زمانی که از بزرگی آنان یاد کنیم گویی از همه شهدا یاد کرده ایم.

وی با اشاره به ویژگی های شخصیتی حجت الاسلام ابوترابی بیان کرد: ابوترابی از جهات عدیده ای منحصر به فرد است. شخصیت فردی ایشان به عنوان یک روحانی ویژه است. موردی را ندیده ام که مقام معظم رهبری درباره کسی به جز ایشان از واژه «خورشید» و «ابر فیاض» به کار برده باشند.

خوب نژاد «حجت الاسلام ابوترابی» را مسیر پاکی دانست که انسان را به عبادت خالص و معارف اهل بیت سوق می دهد و افزود:۱۷ سال است سالگرد رحلت ایشان را گرامی می داریم و این اقدام را نه فقط  یک وظیفه و عاطفه بلکه فراتر از اینها می دانیم

مدیر موسسه فرهنگی پیام آزادگان راه ابوترابی را نیاز امروز جامعه دانست و تصریح کرد: امروز مردم به ملکه پاکی و خدمت تشنه هستند. ابوترابی نماد برائت از صفات بد بود. شخصیت پاک بی آلایش و خدمت بی منتی داشت. اگر بخواهیم شخصیتی انقلابی را معرفی کنیم که گویای شعارهای انقلابی باشد ابوترابی نماد آن است.وی با تاکید بر اینکه باید زندگی افرادی چون ابوترابی را به مسئولین و مردم گوشزد کرد افزود: اینکه کسی در صحنه های مختلف حضور داشته و زندگی پاکی داشته باشد و از مواهب ظاهری انقلاب سودی نبرد یک الگو است. امروز هرچه از عمر انقلاب و کنش های سیاسی می گذرد ضرورت وجود کسی مثل ابوترابی را بیشتر می بینیم.خوب نژاد با بیان اینکه امروز به فیض گفتاری و عملکردی مرحوم ابوترابی نیاز داریم گفت: ابوترابی رهبری ۴۰ هزار مدافع کشور را برعهده داشت. همه این اسرا می توانستند در فواصل زمانی، شهید و یا به دامان دشمن بروند چرا که بسترها فراهم بود ولی ابوترابی به تاسی از فرهنگ اهل بیت آزاده ها را هدایت کرد و حتی سربازان دشمن را با اخلاقی که داشت به کشور کشاند و برخی از آن ها امروز مدافع حرم و حتی شهید شده اند.

 

خبرگزاری تسنیم

 

 «درمان» بزرگترین چالش پیش‌روی آزادگان است/ برگزاری مراسم بزرگداشت سید آزادگان و شهدای آزاده در سراسر کشور

 

جانشین مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان از برگزاری بزرگداشت مرحوم ابوترابی فرد و شهدای آزاده در سراسر کشور در چهارم خرداد ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، فریبرز خوب‌نژاد جانشین مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان صبح امروز (یکشنبه) در نشست خبری  سالروز ارتحال سید آزادگان مرحوم علی‌اکبر ابوترابی‌فرد در سخنانی با بیان اینکه در ۳۸ سال عمر انقلاب شهدای زیادی داریم که در قبل و بعد از انقلاب در عرصه‌های مختلف به فیض شهادت نائل شدند، گفت: در این میان بعضی از شهدا و شخصیت های برجسته می‌توانند نماینده و نماد فرهنگ مقاومت باشند که مرحوم ابوترابی‌فرد در این میان منحصر به فرد بوده و از شخصیت ویژه‌ای برخوردارند تا آنجایی که مقام معظم رهبری از واژه خورشید، ابر فیاض و بارش ایمان در خصوص مرحوم ابوترابی به کار می‌برند.

جانشین مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان با اشاره به اینکه قریب به ۱۷ سال از رحلت مرحوم ابوترابی می‌گذرد, گفت: مرحوم ابوترابی یک فرد نبود بلکه راه و مسیر مقاومت، عبادت، بندگی و پاکی بود که در نهایت منتهی به فرهنگ اهل‌بیت(ع) می‌شود.بزرگداشت این شخصیت بزرگ یک امر عاطفی نیست, بلکه فراتر از وظیفه است و راهی است که جامعه به آن نیازمند است و وظیفه داریم یاد مرحوم ابوترابی را گرامی بداریم تا به مسئولین گوشزد شود که می‌توان مسئول بود اما خدمت بی‌منت کرد و از مواهب انقلاب سودی نبرد.

خوب‌نژاد افزود: مرحوم ابوترابی‌فرد رهبری مقاومت ۴۰ هزار مدافع را در عراق برعهده داشتند و مجاهدت‌های زیادی در آن زمان انجام دادند و در این راه نه تنها موجب آزادی آزادگان از دست دشمن بعثی شد، بلکه بسیاری از سربازان دشمن را به مسیر مستقیم هدایت کرد تا آنجا که بسیاری از این سربازان در راه دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) در عراق و سوریه به فیض شهادت نائل شدند.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم گرامیداشت مرحوم علی اکبر ابوترابی اظهار کرد: بر این اساس و برای گرامیداشت آن عالم مجاهد هر ساله برنامه‌های متعددی در سراسر کشور برگزار می‌شود که امسال نیز این مراسم در ۳۱ استان کشوربا محوریت مرحوم ابوترابی و شهدای آزاده برگزار می‌شود و مراسم ملی نیز در تهران چهارم خرداد از ساعت ۱۸ الی ۲۰ با حضور شخصیت‌های لشکری و کشوری، خانواده‌های شهدا، آزادگان، ایثارگران و جانبازان در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود.

جانشین مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان افزود:  با توجه به نقش ویژه روحانیت در این مراسم از چندین طلاب آزاده مدافع حرم تجلیل می‌شود و از خانواده شهدای آزاده خلبان مدافع خرمشهر نیز در این مراسم تقدیر خواهد شد و رونمایی از ۷ کتاب مرتبط با آزادگان که توسط موسسه پیام آزادگان به چاپ  رسیده  رونمایی خواهد شد و کتابچه ای در خصوص کتاب‌شناسی پیرامون شخصیت مرحوم ابوترابی در این مراسم توزیع خواهد شد.

خوب‌نژاد در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر چالش بزرگ آزادگان اظهار کرد: بزرگترین مشکل آزادگان بحث درمان است و اگر سازمانها و نهادها قوانین ایثارگری را اصلاح نکنند ما در آینده در حوزه جانبازان و آزادگان دچار شرمندگی خواهیم شد و باید بحث درمان آزادگان بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. همچنین در قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران در موضوعات مخلتف به آزادگان توجه عدالت‌محور نشده و لازم است مسئولین در این خصوص اهتمام لازم را داشته باشند.

 

 

 

خبرگزاری ایسنا

 

رونمایی از هفت کتاب مرتبط با آزادگان/گرامیداشت سید آزادگان

 

نشست خبری سالروز ارتحال سید آزادگان حاج آقا ابوترابی و پدر بزرگوارشان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آزاده با حضور جانشین موسسه، آقای خوب نژاد و چند تن از خبرنگاران صبح امروز (یکشنبه) در موسسه پیام آزادگان برگزار گردید.

به گزارش ایسنا،در این نشست خبری که تعدادی از خبرنگاران حضور داشتند،خوب‌نژاد به تبیین اهداف برگزاری سالروز ارتحال اسوه ایثار و مقاومت،حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیدعلی‌اکبر ابوترابی و پدر بزرگوارشان آیت‌الله حاج سیدعباس ابوترابی و شهدای آزاده پرداخت .

وی با بیان اینکه در ۳۸ سال عمر انقلاب شهدای زیادی داریم که در قبل و بعد از انقلاب در عرصه‌های مختلف به فیض شهادت نائل شدند، گفت: در این میان بعضی از شهدا و شخصیت‌های برجسته می‌توانند نماینده و نماد فرهنگ مقاومت باشند که مرحوم ابوترابی‌فرد در این میان منحصر به فرد بوده و از شخصیت ویژه‌ای برخوردارند تا آنجایی که مقام معظم رهبری(مدظله) از واژه خورشید و ابر فیاض  در خصوص مرحوم ابوترابی به کار می‌برند و گفتند که هرگز ندیده‌ام که مقام معظم رهبری این واژه ابر فیاض را در خصوص عزیزی دیگر به کار برده باشند.

 


وی در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم گرامیداشت مرحوم علی‌اکبر ابوترابی اظهار کرد: بر این اساس و برای گرامیداشت آن عالم مجاهد هر ساله برنامه‌های متعددی در سراسر کشور برگزار می‌شود که امسال نیز این مراسم در ۳۱ استان کشور به صورت استانی با محوریت مرحوم ابوترابی و شهدای آزاده برگزار می‌شود و مراسم ملی نیز در تهران چهارم خرداد از ساعت ۱۸ تا ۲۰ با حضور شخصیت‌های لشکری و کشوری، خانواده‌های شهدا، آزادگان،ایثارگران و جانبازان در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود.

جانشین موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان افزود:با توجه به نقش ویژه روحانیت در این مراسم از چندین طلاب آزاده مدافع حرم تجلیل می‌شود و از خانواده‌های شهدای آزاده خلبان مدافع خرمشهر نیز در این مراسم تقدیر و از هفت کتاب مرتبط با آزادگان که توسط موسسه پیام آزادگان به چاپ  رسیده رونمایی خواهد شد. کتابچه‌ای نیز در خصوص کتاب‌شناسی پیرامون شخصیت مرحوم ابوترابی در این مراسم رونمایی خواهد شد که برای تحقیق در مورد این شخصیت بسیار کارآمد خواهد بود.

این مراسم پنجشنبه چهارم خرداد از ساعت ۱۸ در تهران،انتهای خیابان سمیه ،تالار اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

خبرگزاری ایرنا

جانشین موسسه فرهنگی پیام آزادگان

آیین بزرگداشت ارتحال سید آزادگان برگزار می شود/ چالش اصلی آزادگان بحث درمان است

تهران - ایرنا - جانشین موسسه فرهنگی پیام آزادگان از برگزاری آیین بزرگداشت ارتحال سیدآزادگان حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی اکبر ابوترابی در روز چهارم خردادماه در محل تالار اندیشه خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، فریبرز خوب نژاد روز یکشنبه در نشست خبری آیین بزرگداشت ارتحال حجت الاسلام سیدعلی اکبر ابوترابی و برگزاری مراسم یادواره شهدای آزاده در سراسر کشور افزود: این آیین به صورت ملی و در استان ها به صورت یادواره شهدای آزاده با تجلیل از حدود ۶ نفر از آزادگان طلبه مدافع حرم، خلبانان آزاده شهید و تعدادی از خانواده های آزاده شهید با حضور مسئولان لشکری و کشوری برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه روز رحلت حجت الاسلام ابوترابی روز ۱۲ خرداد است اما ما مراسم را قبل از ماه مبارک رمضان و در روز چهارم خردادماه برگزار می کنیم، ادامه داد: همچنین رونمایی از هفت عنوان کتاب،‌کتاب شناسی درباره سید آزادگان و شعرخوانی از دیگر برنامه های این آیین است.

خوب نژاد افزود: ابوترابی منحصر به فرد بود به گونه ای که مقام معظم رهبری القابی همچون ابرفیاض،‌خورشید و بارش ایمان را برای وی تعیین کرده است و ما ۱۷ سال است که سالگرد این بزرگوار را برگزار می کنیم.

وی ابوترابی را نماد صفات پاکی، بی آلایش و خدمت بی منت دانست و گفت: اگر بخواهیم یک شخصیت دینی، انقلاب و مجاهد در کشور را معرفی کنیم و زبان گویای شعار انقلاب باشد، ابوترابی نماد اینهاست.

جانشین موسسه فرهنگی پیام آزادگان ادامه داد: در بحث مقاومت وی رهبری ۴۰ هزار مدافع را در کشور عراق به عهده داشت و اکنون برخی از کسانی که با سیدآزادگان کار کرده اند به عنوان مدافع حرم و برخی از آنها نیز شهید شده اند.

وی اضافه کرد: در مجموع بیش از ۴۰ هزار آزاده در سراسر کشور داریم که ۵۷۲ نفر در عراق و دو هزار و ۷۵۰ نفر نیز پس از آزادی از دنیا رفته اند که ما همه اینها را شهید می دانیم.**
چالش بزرگ آزادگان بحث درمان است

خوب نژاد افزود: در حال حاضر چالش بزرگ آزادگان بحث درمان است و در زمانی که این افراد آزاده شدند میانگین سنی آنها حدود ۲۲ سال بود اما اکنون بیش آنها به بیش از ۵۲ سال رسیده اند.

وی تصریح کرد: آزادگانی که ۱۰ سال اسیر بودند مشکلاتشان بیشتر است و مسئولان باید اقداماتی انجام دهند و قوانین را اصلاح کنند تا در آینده در حوزه جانبازان به ویژه آزادگان با مشکل مواجه نشویم چرا که شرمندگی برای ما به دنبال دارد.

جانشین موسسه پیام آزادگان ادامه داد: ممکن است آزادگان موضوع تسهیلات را به عنوان چالش خودشان بدانند اما من روی درمان آنها به عنوان بک بحث اساسی تاکید دارد و به همین منظور تاکنون دو بار موضوع طرح پایش سلامت آزادگان را با بنیادشهید مطرح کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: اصرار داریم که پایش سلامت آزادگان مستمر و اداره دار باشد تا از برخی مشکلات آنها پیشگیری شود که خوشبختانه از سوی قائم مقام بنیاد شهید تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته است.

خوب نژاد اضافه کرد: متوفی شدن دو هزار و ۷۰۰ نفر از ۴۰ هزار نفر آزاده در کشور خیلی رقم بالایی است و نشان می دهد که بیشتر به خاطر بیماری خاص ناشی از دوران اسارت است.

وی با بیان اینکه بنیادشهید و دیگر نهادهای مسئول باید به این موضوع توجه جدی داشته باشد،‌ گفت: باید مطالبات درمان آنها حل شوذ، البته ما برای فعالیت های فرهنگی آنها برنامه هایی داریم به طوری که پارسال بیش از ۲۰ هزار نفر از آنها به اردوهای تفریحی اعزام شدند.**
در قانون خدمات رسانی به ایثارگران حق آزادگان رعایت نشده است

وی در ادامه به قانون خدمات رسانی جامع به ایثارگران نیز اشاره کرد و افزود: در این قانون در برخی موارد مانند معافیت سربازی فرزندان آزاده،‌بحث درمان و نگاه به نوع بیماری آزادگان و آموزش فرزندان آنان توجه عدالت محوری نشده و در واقع حق آزادگان رعایت نشده است.

وی همچنین درباره قانون برگشت آزادگانی که ۳۰ سال خدمت رسمی نداشته اما بازنشسته شده اند نیز تصریح کرد: زمانی که آزادگان از اسارت برگشتند ۱۰ سال سنوات مضاعف به آنان داده شد ولی در جوانی بازنشسته شدند و اکنون قانون تصریح دارد که آزادگانی که ۳۰ سال خدمت رسمی نداشته اند می توانند دوباره به کار خودشان برگردند و خدمت کنند.

خوب نژاد گفت: اما برخی از بانک ها زیر بار این قانون نمی روند و قانون را رعایت نمی کنند چون اعلام کرده اند که این افراد سنوات خودشان را دریافت کرده اند اما در قانون آمده که دیگر این سنوات در پایان بازنشستگی به آنها تعلق نمی گیرد.

سید علی اکبر ابوترابی متولد ۱۳۱۸ قزوین نماینده تهران در مجلس چهارم و پنجم و از اعضای مؤسس جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی بود که به سبب تحمل اسارت در جریان جنگ ایران و عراق به سیدالاسرا مشهور بود و در ۱۲ خرداد ۱۳۷۹ رحلت کردند و در سال ۱۳۹۳ و پس از ۱۴ سال از درگذشت ایشان، بدلیل فعالیت های فرهنگی در زمان اسارت نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر به خانواده وی در سال اهدا شد.

 

 

خبرگزری رسا

 خردادماه؛

همایش گرامیداشت مرحوم ابوترابی فرد برگزار می‌شود

جانشین مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان گفت: همایش گرامیداشت مرحوم حاج علی‌اکبر ‌ابوترابی در ۳۱ استان کشور و تهران، چهارم خرداد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، فریبرز خوب‌نژاد جانشین مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان امروز در نشست خبری سالروز ارتحال سید آزادگان مرحوم حجت‌الاسلام حاج‌ علی‌اکبر ابوترابی‌فرد که در محل موسسه برگزار شد، گفت: شهدا، جانبازان و آزادگان نماد فرهنگ مقاومت هستند.

وی افزود: حاج‌آقا ابوترابی‌فرد چنان شخصیت برجسته‌ای داشتند که رهبر معظم انقلاب درباره ایشان از واژه خورشید استفاده فرمودند.

خوب‌نژاد با بیان اینکه حاج آقا ابوترابی از جمله آزادگانی است که ملکه پاکی و خدمت بی منت بودند، عنوان کرد: وظیفه ملی ما است که ایشان را بیش از بیش معرفی کنیم تا مسؤولان ما بدانند که می‌توان بدون سودجویی از مواهب انقلاب برای مردم خدمت بی‌منت داشت.

جانشین مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان با بیان اینکه مرحوم ابوترابی‌فرد رهبری مقاومت ۴۰ هزار مدافع را در عراق برعهده داشت، اظهار داشت: وی در هنگام اسارت مجاهدت‌ و ایثارهای فراوانی برای همرزمان خود داشت تا جایی که بسیاری از سربازان دشمن را مجذوب و به راه راست هدایت کرد که امروز به عنوان مدافعان حرم در عراق و سوریه به شهادت می‌رسند.

وی درباره برگزاری همایش گرامیداشت مرحوم حاج‌علی اکبری، گفت: همچون سال‌های گذشته همایش گرامیداشت این عالم مجاهد در ۳۱ استان کشور برگزار می‌شود، در تهران نیز چهارم خرداد از ساعت ۱۸ تا ۲۰ با حضور شخصیت‌های لشکری و کشوری، خانواده‌های شهدا، آزادگان، ایثارگران و جانبازان در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد.

خوب‌نژاد با بیان اینکه در این همایش از چندین طلبه آزاده مدافع حرم تجلیل و تقدیر می‌شود، ابراز کرد: همچنین از برخی خانواده‌های شهدای آزاده خلبان مدافع خرمشهر نیز در این مراسم تقدیر می‌شود.

وی با بیان اینکه در این همایش از ۷ کتاب با موضوع آزادگان که به همت موسسه پیام آزادگان به چاپ رسیده رونمایی می‌شود، عنوان کرد: همچنین یک کتابچه برای شناخت شخصیت مرحوم حاج‌آقا ابوترابی معرفی خواهد شد که محققان می‌توانند از آن بهترین استفاده را ببرند.

جانشین مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان درباره چالش بزرگ آزادگان، خاطرنشان کرد: امروز بزرگترین مشکل آزادگان ما مسأله درمان است که اگر نهادها و سازمان‌های مسؤول قوانین مربوط به این موضوع را اصلاح نکنند ما در آینده مقابل آزادگان و جانبازان دچار شرمندگی می‌شویم.

خوب‌نژاد خاطرنشان کرد: در قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و آزادگان عدالت رعایت نشده است بنابراین باید مسؤولان به این موضوع توجه لازم را داشته باشند

 

روزنامه جوان( چاپ در صفحه اول روزنامه)

جانشین مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان خبر داد

آزادگان روحانی مدافع حرم در آئین بزرگداشت سید آزادگان تجلیل می‌شوند

مراسم بزرگداشت مرحوم علی اکبر ابوترابی فرد با تقدیر از خانواده شهدای آزاده و آزادگان روحانی مدافع حرم چهارم خردادماه برگزار می‌شود.

 به گزارش «جوان»، فریبرز خوب‌نژاد جانشین مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان ضمن اعلام خبر فوق گفت: این مراسم در ۳۱ استان کشور و در تهران با حضور مسئولین کشوری و لشکری از ساعت ۱۸ الی ۲۰ در حوزه هنری برگزار می شود. در این مراسم از آزادگان روحانی مدافع حرم و تعدادی از خانواده خلبانان آزاده شهید که در دفاع از خرمشهر نقش داشتند تجلیل به عمل خواهد آمد. همچنین رونمایی از هفت عنوان کتاب،‌کتاب شناسی درباره سید آزادگان از دیگر برنامه‌های این مراسم است.

جانشین مدیرعاملموسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان بیان کرد: بعضی از شهدا و شخصیت های برجسته می‌توانند نماینده و نماد فرهنگ مقاومت باشند که مرحوم ابوترابی‌فرد در این میان منحصر به فرد بوده و از شخصیت ویژه‌ای برخوردارند تا آنجایی که مقام معظم رهبری از واژه خورشید، ابر فیاض و بارش ایمان در خصوص مرحوم ابوترابی به کار برده‌اند.

خوب‌نژاد در ادامه افزود: مرحوم ابوترابی یک فرد نبود بلکه راه و مسیر مقاومت، عبادت، بندگی و پاکی بود و بزرگداشت این شخصیت بزرگ فراتر از وظیفه است و راهی است که جامعه به آن نیاز دارد و وظیفه داریم یاد مرحوم ابوترابی را گرامی بداریمتا به مسئولین گوشزد شود که می‌توان مسئول بود اما خدمت بی‌منت کرد و از مواهب انقلاب سودی نبرد.

وی ادامه داد: مرحوم ابوترابی‌فرد رهبری مقاومت ۴۰ هزار مدافع را در عراق برعهده داشتند و مجاهدت‌های زیادی در آن زمان انجام دادند و در این راه نه تنها موجب آزادی آزادگان از دست دشمن بعثی شد، بلکه بسیاری از سربازان دشمن را به مسیر مستقیم هدایت کرد تا آنجا که بسیاری از این سربازان در راه دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) در عراق و سوریه به فیض شهادت نائل شدند.

جانشین مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان بزرگترین چالش آزادگان را بحث درمان دانست و گفت: بزرگترین مشکل آزادگان بحث درمان است و اگر سازمانها و نهادها قوانین ایثارگری را اصلاح نکنند ما در آینده در حوزه جانبازان و آزادگان دچار شرمندگی خواهیم شد و باید بحث درمان آزادگان بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

خوب‌نژاد در پایان بیان کرد: اصرار داریم که پایش سلامت آزادگان مستمر و اداره دار باشد تا از برخی مشکلات آنها پیشگیری شود که خوشبختانه از سوی قائم مقام بنیاد شهید تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته است. در مجموع بیش از ۴۰ هزار آزاده در سراسر کشور داریم که ۵۷۲ نفر در عراق و دو هزار و ۷۵۰ نفر نیز پس از آزادی از دنیا رفته اند که از نظر ما همه اینها شهید هستند.

 

 

 

جهان نیوز

 

 

«درمان» بزرگترین چالش آزادگان است

 

جانشین مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان از برگزاری بزرگداشت مرحوم ابوترابی فرد و شهدای آزاده در سراسر کشور در چهارم خرداد ماه خبر داد.

 به گزارش جهان نيوز، فریبرز خوب‌نژاد جانشین مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان صبح امروز (یکشنبه) در نشست خبری  سالروز ارتحال سید آزادگان مرحوم علی‌اکبر ابوترابی‌فرد در سخنانی با بیان اینکه در ۳۸ سال عمر انقلاب شهدای زیادی داریم که در قبل و بعد از انقلاب در عرصه‌های مختلف به فیض شهادت نائل شدند، گفت: در این میان بعضی از شهدا و شخصیت های برجسته می‌توانند نماینده و نماد فرهنگ مقاومت باشند که مرحوم ابوترابی‌فرد در این میان منحصر به فرد بوده و از شخصیت ویژه‌ای برخوردارند تا آنجایی که مقام معظم رهبری از واژه خورشید، ابر فیاض و بارش ایمان در خصوص مرحوم ابوترابی به کار می‌برند.

جانشین مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان با اشاره به اینکه قریب به ۱۷ سال از رحلت مرحوم ابوترابی می‌گذرد, گفت: مرحوم ابوترابی یک فرد نبود بلکه راه و مسیر مقاومت، عبادت، بندگی و پاکی بود که در نهایت منتهی به فرهنگ اهل‌بیت(ع) می‌شود.بزرگداشت این شخصیت بزرگ یک امر عاطفی نیست, بلکه فراتر از وظیفه است و راهی است که جامعه به آن نیازمند است و وظیفه داریم یاد مرحوم ابوترابی را گرامی بداریم تا به مسئولین گوشزد شود که می‌توان مسئول بود اما خدمت بی‌منت کرد و از مواهب انقلاب سودی نبرد.

خوب‌نژاد افزود: مرحوم ابوترابی‌فرد رهبری مقاومت ۴۰ هزار مدافع را در عراق برعهده داشتند و مجاهدت‌های زیادی در آن زمان انجام دادند و در این راه نه تنها موجب آزادی آزادگان از دست دشمن بعثی شد، بلکه بسیاری از سربازان دشمن را به مسیر مستقیم هدایت کرد تا آنجا که بسیاری از این سربازان در راه دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) در عراق و سوریه به فیض شهادت نائل شدند.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم گرامیداشت مرحوم علی اکبر ابوترابی اظهار کرد: بر این اساس و برای گرامیداشت آن عالم مجاهد هر ساله برنامه‌های متعددی در سراسر کشور برگزار می‌شود که امسال نیز این مراسم در ۳۱ استان کشوربا محوریت مرحوم ابوترابی و شهدای آزاده برگزار می‌شود و مراسم ملی نیز در تهران چهارم خرداد از ساعت ۱۸ الی ۲۰ با حضور شخصیت‌های لشکری و کشوری، خانواده‌های شهدا، آزادگان، ایثارگران و جانبازان در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود.

جانشین مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان افزود: با توجه به نقش ویژه روحانیت در این مراسم از چندین طلاب آزاده مدافع حرم تجلیل می‌شود و از خانواده شهدای آزاده خلبان مدافع خرمشهر نیز در این مراسم تقدیر خواهد شد و رونمایی از ۷ کتاب مرتبط با آزادگان که توسط موسسه پیام آزادگان به چاپ  رسیده  رونمایی خواهد شد و کتابچه ای در خصوص کتاب‌شناسی پیرامون شخصیت مرحوم ابوترابی در این مراسم توزیع خواهد شد.

خوب‌نژاد در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر چالش بزرگ آزادگان اظهار کرد: بزرگترین مشکل آزادگان بحث درمان است و اگر سازمانها و نهادها قوانین ایثارگری را اصلاح نکنند ما در آینده در حوزه جانبازان و آزادگان دچار شرمندگی خواهیم شد و باید بحث درمان آزادگان بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. همچنین در قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران در موضوعات مخلتف به آزادگان توجه عدالت‌محور نشده و لازم است مسئولین در این خصوص اهتمام لازم را داشته باشند.

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید