برگزاری جشن ملی ایثار آزادگان + تصاویر

۱۳۹۷/۱۲/۰۹
برنامه های آزادگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ،  در سومین همایش آموزشی و تحصیلی جایزه ملی ایثاراز  یک آزاده و ۱۰ فرزند آزاده نخبه برتر شاهد و ایثارگر تجلیل به عمل آمد

 

همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت روز زن و مادر، سومین همایش آموزشی و تحصیلی جایزه ملی ایثار با حضور نماینده ولی فقیه در بنیادشهید و امور ایثارگران، مسوولان ارشد وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علوم تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین حوزه های علمیه در سالن همایش های سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار و از ۷۱ نخبه برتر شاهد و ایثارگر تجلیل به عمل آمد.

شروع برنامه با آیاتی از کلام حق آغاز و با سرود پرافتخار ملی جمهوری اسلامی ایران رسمیت می یابد. سومین همایش آموزشی و تحصیلی جایزه ملی ایثار که با هدف ارتقای سطح تحصیلی و آموزشی فرزندان شاهد و ایثارگر و رشد و بالندگی و توانمندسازی و به منظور ایجاد پویانمایی، تحریک وافزایش انگیزه تحصیلی و نیز آشنایی و معرفی برترین های شاهد و ایثارگر دانش آموز، دانشجو، طلبه درمقاطع مختلف تحصیلی همراه بود، حجت الاسلام محمدعلی شهیدی ریاست بنیادشهید و امور ایثارگران در ابتدا با تبریک سالروز میلاد حضرت زهرا(س) و تبریک روز زن به بانوان حاضر در برنامه، و تقارن آن روز بزرگ با میلاد بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران با نقل خاطره ای گفت: زمانی که در حوزه تحصیل می کردیم برای تجلیل از میلاد حضرت امام خمینی(ره) محدودیت هایی وجود داشت بنابراین جشن می گرفتیم به عنوان دومیلاد بزرگ که نام حضرت صدیقه کبری(س) برده می شد و دیگران سوال می کردند میلاد بعدی متعلق به چه کسی است؟ زیرا خفقان آن دوران نمی گذاشت نامی از حضرت امام(ره) برده شود.

رییس بنیادشهید و امور ایثارگران در ادامه با اشاره به بیانیه "گام دوم انقلاب" و فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی با یک دید وسیعی در۲۲ اسفندماه سال ۱۳۵۸ دستور تشکیل بنیاد شهید را صادر کردند و تاکنون بیش از ۲۳۰۰۰۰ پرونده شهید، ۵۶۲هزارجانباز، ۴۳۰۰۰ آزاده و تنها در یک رقم و عدد، بیش از سه میلیون و سیصدهزارنفر تحت پوشش بنیاد شهید قرار دارند.

سپس "امیر معنوی" نغمه سرا و شاعر آیینی و جوان سرزمین مان نیز با سروده های خود در نعت حضرت فاطمه زهرا(س) و همچنین، سروده ای در وصف چهل سالگی انقلاب به نام "قرار هرسال" خانواده ایثارگران را به وجد آورد و لحظات کم نظیری را برای آنان می ساخت.

قرایت بیانیه سومین جشنواره ملی ایثار نیز بخش دیگری از این برنامه بود.

تجلیل از ۷۱نخبه شاهد و ایثارگر بخش مهیج این برنامه بود که در این بخش نیز از یک آزاده سرافراز و همچنین ۱۰ نفر از  فرزندان آزاده سرافراز که افتخارآفرینان جامعه امروزمان هستند نیز با لوح تقدیر و جوایز ارزنده ای تقدیر به عمل آمد.

فرصتی کوتاهی پیش آمد تا با یکی از فرزندان پرافتخار آزاده کشورمان به گفت و گو بنشینیم.

الهه قنبریان فرزند آزاده سرافراز حسن قنبریان،  دانشجوی کارشناس ارشد مشاوره خانواده در دانشگاه تهران است که هردو مقطع کارشناسی  و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه تهران باموفقیت به پایان رسانده است. وی که دوره دبیرستان خود را در مدارس استعدادهای درخشان سپری کرده و با ارایه مقالات متعدد در همایش های بسیاری شرکت داده شده زمانی که حال و هوایش را از این که فرزند یک آزاده است جویا می شوم با افتخار می گوید: من همیشه به وجود پدرم افتخار می کنم و امروز اگر به جایی رسیده ام قطعا از  درس هایی است که از صبوری و ایثارگری های پدرم آموخته ام و تمامی موفقیت هایم را اول با لطف خدا و در درجه ي بعد مدیون پدر و مادر  و همسر عزيزم  هستم زیرا تلاش و صبوری پدر و مادر بزرگوارم و همراهي هاي همسرم باعث شده که امروز به اين جايگاه برسم.

مسلماً برایم افتخار بزرگی است که سبب می شود در آینده با انگیزه بیشتری به مردم خدمت کنم و تمام تلاشم این است که با توجه به رشته تخصصي خود بتوانم در راستاي تحكيم بنيان خانواده، كمك به شكل گيري ازدواج هاي مناسب و هوشمندانه، كاهش طلاق هاي چشمگير در جامعه، افزايش سلامت روان در افراد با به كارگيري مهارت هاي زندگي سالم و در نتيجه كمك به داشتن ذهني آرام  براي افراد، نقش موثري را ايفا كنم و در جامعه برای آیندگان مفید واقع شوم.

سخن شما با افرادی که می گویند خانواده ایثارگران با سهمیه در دانشگاه ها پذیرفته می شوند چیست؟   همانطور که گفتم من در دبیرستان هم در مدارس نمونه دولتي بودم و در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد شاگرد اول و استعداد درخشان شدم  و پذیرفته شدن و کسب مقام در دانشگاهها حتما با توانمندی خود فرد است که توانسته در بهترین دانشگاه پذیرفته شود و از سویی چون رشته تحصیلی من روانشناسی است این حس را بهتر متوجه می شوم.

 

 

آتنا امینی خانقاهی فرزند آزاده دیگری است که رتبه اول شاهد گروه آزمایشی هنر پذیرفته شده و هم اکنون دانشجوی رشته صنایع دستی دانشگاه تهران است از این که فرزند آزاده است حس خوبی دارد اما می گوید: من همیشه سعی کرده ام خودم تلاش کنم و روی سهمیه ها حساب چندانی نداشته باشم و در کنکور سراسری هم با تلاش خودم رتبه کسب کرده ام و تلاشم را می کنم تا آن را تا دوره دکتری ادامه دهم.

سوالم را در این خصوص که آیا کسب جایزه ملی ایثار رسالت شما را سنگین تر نکرده است گفت: من از ابتدا  هدفم تلاش و کمک به مردم بوده و تا انتها هم آن را دنبال خواهم کرد.

 

گفتنی است:  از مرکز آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری۱۵نفر ،  از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی۱۵نفر ،  از وزارت آموزش و پرورش۱۱نفر ،  از مرکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی ۱۸نفر و ۱۲نفرهم از مرکز مدیریت حوزه علمیه کشور به عنوان نخبه برتر شاهد  و ایثارگر در سومین جشن ملی ایثار معرفی و با اهدای لوح تقدیر و جوایز از امید پوره یی، الهه قنبریان، زهرا باعزم، عرفان طاهری فرد، شهاب کاووسی نژاد، فاطمه شایان، بهناز لندی،  میلاد فقیه لو و صادق گلستانی، علی انجم شعاع، محمدحسین  لطفی مهروییه، محمدحسین قیصریه، آتنا امینی خانقاهی، فاطمه صفایی، طه بشاورد  تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

 

* آ 

گزارش : صنوبر محمدی 

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید