برگزاری مراسم سالروز شهادت آزاده بهروز ترکاشوند

۱۳۹۵/۰۹/۰۶

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان: سردار نصیری در دیدار با خانواده شهید آزاده بهروز ترکاشوند از آزادگان کمپ ۱۰ رمادی با اشاره به اینکه  شهید ترکاشوند در جوانی لذت های دنیوی را برای حمایت از اسلام و پاسداری آرمان ها کنار گذاشت گفت: شهیدآزاده  بهروز ترکاشوند نخستین آزاده جانباز شهید کشور هستندکه بعداز آزادی در تاریخ ۲شهریور۶۹ ، بر اثر ضعف جسمانی در ۶آذر  ۶۹به شهادت رسید.

 

برادر شهید ترکاشوند در این دیدار با اشاره به مجاهدت و ایثارگری این شهید والامقام به دوران اسارت این آزاده شهید اشاره کرد.

داود اصغری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج در این دیدار از تهیه زندگی نامه این شهید خبر داد گفت: شهید بهروز ترکاشوند سه ماه بعد از بازگشت به میهن اسلامی به دلیل شدت جراحت ۶ آذر ماه به فیض شهادت نائل آمد.

در ادامه حجت الاسلام محمودی با اشاره به رشادت های شهدا در دوران جنگ گفت: در عصر غیبت سربازی حجت، کسانی که به درستی امتحان پس دادند شهدا هستند و خدا شهادت و سربازی ولایت را نصیب ما و شر دشمن را به خودشان برگرداند.

سردار نصیری در این دیدار بیان کرد: امروز در هفته بسیج سالروز تشکیل نهاد ارزشمند بسیج در بیت شهید ترکاشوند، عزیزی که در دفاع مقدس در لشکر در اواخر جنگ اسارت، بعد اسارت به شهادت می رسند امروز در این ایام در بیت شهید دریافت کنیم.

وی افزود: شهدا کسانی هستند که از همه هستی گذشته بزرگترین متاع خود را در کف دست گرفته و ندای حق را لبیک گفتند.

نصیری بیان کرد: شهید ترکاشوند در جوانی لذت های دنیوی را برای حمایت از اسلام و پاسداری آرمان ها کنار گذاشت.

فرمانده سپاه سیدالشهدا عنوان کرد: شهدا مانند ستاگران می درخشند و مسیر را نشان می دهند ما امروز یاد شهدا می کنیم جوانان امروز مرهون خون شهدا هستند زیرا امن ترین کشور منطقه را به دلیل فداکاری شهدا داریم که امیدواریم نسل امروز به این مسیر به درستی راه را دنبال کند.

نصیری درپایان گفت: امروز شهدای مدافع حرم ۳۷ سال بعد امام و جگ را ندیدند ولی آمدن و این نشان می دهد نسل امروز علی رغم تهاجم های دشمن با توان می آیند.

 لازم به ذکر است حجت الاسلام محسن محمودی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، اردستانی رییس سازمان بسیج عشایری استان تهران، مصطفی هدایی رییس سازمان بسیج رسانه استان تهران، داود اصغری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ورامین، سردار نصیری را در این دیدار همراهی کردند.

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید