تشییع پیکر محافظ شخصی امام خمینی (ره) + تصویر

۱۳۹۸/۰۱/۲۳
سردار جانباز سید علی اکبر مصطفوی؛

 

پیکر جانباز آزاده سرافراز سردار سیدعلی‌اکبر مصطفوی، محافظ شخصی امام خمینی (ره) و یار دیرینه شهید چمران در تهران تشییع شد

 

­پیکر این مجاهد نستوه، پیش از ظهر امروز پنج شنبه با حضور صد‌ها نفر از رزمندگان و آزادگان هشت سال دفاع مقدس در مسجد الحسین منطقه خاقانی تهران تشییع شد.

سردار سرتیپ پاسدار سیدعلی اکبر مصطفوی در آبان سال ۱۳۲۳ در روستایی از توابع نیشابور به دنیا آمد. پدرش روحانی مجتهد مبارزی بود که با رژیم سفاک پهلوی مبارزه می‌کرد.

پس از اتمام دوره سربازی به عنوان سرباز نمونه به گارد جاویدان سلطنتی معرفی و استخدام شد و در چندین مسابقه تیراندازی و کشتی در داخل و خارج ایران حائز رتبه شد.

وی بعد از سر دادن شجاعانه سرود «خمینی‌ ای امام» در داخل آمادگاه کاخ نیاوران توانست به کمک دوستانش از ارتش فرار کند و به نیرو‌های انقلابی در مدرسه علوی بپیوندد.

از همان روز‌های آغازین انقلاب به دلیل مهارت‌های بالایش در تیراندازی و حفاظت، چندین بار به عنوان فرمانده نیرو‌های محافظ حضرت امام انتخاب شد و مسئولیت آموزش تمامی محافظین رهبر بر عهده‌اش بود.

چندی بعد، با بالا گرفتن ناامنی‌ها در کردستان، به دستور شهید محمد منتظری و بخاطر تخصصش در جنگ پارتیزانی راهی کردستان شد و در چندین عملیات درون و برون مرزی، علی‌الخصوص آزادسازی مریوان و فتح پاوه توانست با کمترین تعداد شهید و جانباز، پیروز میدان باشد.

وی در شهریور سال ۵۹، با آغاز جنگ تحمیلی اسیر دشمن شد و ده سال را در اردوگاه‌های مخوف رژیم بعث با هویت جعلی، صبورانه و فداکارانه در کنار حاج آقای ابوترابی گذراند و پس از بازگشت به ایران به پاس خدمات بی‌بدیلیش در دوران اسارت، آزاده ممتاز نام گرفت.

 

 

* آ 

صدا وسیما 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید