تغییر مسیر فرهنگ از چارچوب نظام اسلامی انتظام فکری و هویت واقعی جامعه را بر هم می‌زند

۱۳۹۳/۰۴/۲۴

رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت:

تغییر مسیر فرهنگ از چارچوب نظام اسلامی انتظام فکری و هویت واقعی جامعه را بر هم می‌زند

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند: هرگونه تغییر مسیر فرهنگ از چارچوب نظام اسلامی موجب برهم خوردن انتظام فکری و هویت واقعی جامعه خواهد شد.

 

در شانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان، رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در این دیدار بخشهایی از معارف پرمحتوا و والای نهج البلاغه، و چند نکته اخلاقی را مطرح کردند.

 

رهبر انقلاب اسلامی در بخش اول سخنان خود، با استناد به بخشهایی از فرمان حکومتی حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) به مالک اشتر، توصیه‌هایی کلی در خصوص مراقبت از بیت المال و حساس بودن نسبت به چگونگی استفاده از آن، و پرهیز از «اقدام شتابزده به‌هنگام عصبانیت، تندی اخلاق، تیزی زبان و نخوت و غرور»، بیان کردند و افزودند: حضرت علی(ع) تنها راه رهایی از این صفات و رفتارهای ناپسند را، مالک شدن انسان بر نفس خود از طریق ارتباط قلبی و معنوی و عملی با خداوند متعال می‌دانند.

 

ایشان، تلاوت همراه با تدبر قرآن و استفاده از فرصت ماه مبارک رمضان و اعمال این ماه را از جمله مهمترین راهها برای ارتباط با خدا و تسلط بر نفس برشمردند.

 

 

 

 

 

 

رهبر انقلاب اسلامی بعد از بیان نکاتی اخلاقی، به موضوع فرهنگ و دغدغه‌های فرهنگی اشاره کردند و با تأکید بر اینکه خطاها و اشتباهات فرهنگی به‌راحتی قابل جبران نیست، گفتند: ضروری است در عرصه فرهنگی سیاست‌های نظام به‌درستی درک و اِعمال شود.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: هرگونه تغییر مسیر فرهنگ از چارچوب نظام اسلامی، موجب برهم خوردن انتظام فکری و هویت واقعی جامعه خواهد شد.

 

ایشان در ادامه به اهمیت بخش کشاورزی اشاره کردند و با اظهار نگرانی از تبدیل و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی گفتند: نابودی زمین‌های کشاورزی یک خسارت غیرقابل جبران است و باید وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت از محیط زیست به‌طور جدی با این پدیده برخورد کنند.

 

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث تأسف‌بار غزه و کشتار بیرحمانه مردم به‌ویژه زنان و کودکان فلسطینی، موضع‌گیری رئیس جمهور و اقدامات دولت را بسیار مناسب و بجا دانستند و تأکید کردند: مسائل غزه واقعاً مصیبت‌بار است و رژیم صهیونیستی با سوءاستفاده از غفلت دنیای اسلام، این فجایع را مرتکب می‌شود.

 

 

 

 

 

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: کشتار مردم غزه به‌دست صهیونیست‌های غاصب، باید دولت‌ها و ملتهای اسلامی را به خود بیاورد تا دست از اختلاف بردارند و با یکدیگر متحد شوند.

 

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهور در گزارشی از فعالیت‌های ۱۱ماهه دولت گفت: ایجاد آرامش در بخشهای مختلف کشور، مهار تورم، تلاش برای رفع مشکل رکود اقتصادی و ایجاد رونق اقتصادی، اجرای مرحله جدید هدفمندی یارانه‌ها، تأمین امنیت غذایی اقشار آسیب پذیر، کاهش هزینه‌های درمانی و قرار گرفتن همه مردم تحت پوشش بیمه، برنامه ریزی برای حل مشکلات زیست محیطی، کنترل آبهای مرزی و بروز کردن ساختار کشاورزی و افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز از جمله مهمترین فعالیت‌ها و برنامه‌های دولت یازدهم است.

 

آقای روحانی موفقیت‌های دولت را مرهون الطاف الهی، حمایت‌های مردم و پشتیبانی‌های رهبر معظم انقلاب دانست و تأکید کرد: امیدواریم مجموعه اقدامات دولت بتواند آینده بهتری را برای آحاد ملت فراهم کند.

 

در پایان این دیدار، حاضران نماز مغرب و عشا را به‌امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اقامه و روزه خود را همراه با ایشان افطار کردند.

 

انتهای پیام/ک

منبع:تسنیم