تمام مطالبات و معوقات خدماتی جانبازان پرداخت می‌شود

۱۳۹۶/۰۲/۱۳

غلامرضا کاتب شامگاه گذشته در مراسم تجلیل از جانبازان گرمساری ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: جانبازانی که به هر دلیلی با مشکلات معیشتی مواجه می‌شوند طبق قانون مصوب شده در مجلس تحت پوشش قرار می‌گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه دولت درگذشته خدمات و پشتیبانی را به جانبازان بالای ۲۵ درصد ارائه می‌داد افزود: اکنون تمام جانبازان زیر ۲۵ درصد نیز می‌توانند از خدماتی که دولت در اختیار آنان قرار می‌دهد استفاده کنند.

 

نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان حق مسکن و پرداخت هزینه درمان جانبازان از کارافتاده را از خدماتی که از سوی دولت برای این قشر عنوان کرد و گفت: به ازای هر یک درصد جانبازی یک ماه معافیت از سربازی برای فرزندان جانباز در قانون تصویب‌شده است.

 

وی با بیان اینکه مشابه این قانون برای ایثارگران نیز در مجلس تصویب‌ شده است تصریح کرد: ایثارگرانی که بالای ۶ ماه سابقه حضور در جبهه دارند می‌توانند به ازای هرماه برای فرزندان خود یک ماه معافیت از خدمت بگیرند.

 

کاتب با تأکید بر اینکه تغییر در ساختار سازمانی و تشکیلاتی مزایای جانبازان تغییری نمی‌کند بیان کرد: اگر جانبازی در یک جایگاه حقوقی قرار دارد و با توجه به شرایط سیستم اداری جایگاه حقوقی آنان تنزل یافت، می‌توانند به میزان سمت قبلی از مزایای آن برخوردار شوند.

 

وی با تأکید بر اینکه دولت مکلف است در سال ۹۶ تمام مطالبات و معوقات و پاداش‌های جانبازان پرداخت می‌شود اظهار داشت: قانون پرداخت حق پرستاری درگذشته برای جانبازان بالای ۵۰ درصد تصویب‌شده بود که اکنون این قانون برای جانبازان زیر ۵۰ درصد که به دلیل کهولت سن از تحرک عاجز هستند تعمیم‌یافته است.

 

عضو هیئت‌ رئیسه مجلس اظهار داشت: حمایت از ایثارگران، جانبازان و رزمندگان وظیفه همگانی است چرا که آنان از جان خود برای حفظ نظام و انقلاب اسلامی گذشتند و امروز تجلیل از آنان کم‌ترین وظیفه ما به شمار می‌رود.

*م/تسنیم

 

اضافه کردن دیدگاه جدید