توافق‌نامه همکاری برای ارائه رایگان خدمات موسسه ایثار به جامعه ایثارگری

۱۳۹۶/۱۰/۲۳

نشست مشترک معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار صبح روز چهارشنبه بیستم دی ماه به میزبانی معاونت فرهنگی بنیاد برگزار شد.

 

حجت الاسلام کاویانی در این نشست گفت: مهم‌ترین دستاورد فرهنگی کشور، فرهنگ ایثار و شهادت است که باید در این زمینه سرمایه‌گذاری شود. به طور کلی ارائه خدمات به ایثارگران هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

وی افزود: ظرفیت، کفایت و توانمندی امروز موسسه ایثار آماده پاسخگویی به بخشی از نیازهای فرهنگی و ورزشی ایثارگران در چارچوب اهداف، سیاست‌ها و برنامه‌های حوزه فرهنگی است.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد اظهار کرد: از آنجا که موسسه ایثار توانایی و ظرفیت بالایی برای ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی دارد، انتظار می‌رود به نیازهای فرهنگی خانواده‌های ایثارگر پاسخ دهد. با توجه به رهنمودها و تأکیدات رییس بنیاد و بر اساس مصوبه شورای معاونین در توافق‌نامه معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و موسسه ایثار تصمیم به هماهنگی، هم‌افزایی و برنامه‌ریزی مشترک در زمینه ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی گرفته شد. بر همین اساس در گام نخست کانون‌های فرهنگی به این موسسه واگذار شد.

حجت الاسلام کاویانی راد اضافه کرد: حمایت موسسه ایثار از فعالیت‌های تعریف شده آن در چارچوب برنامه‌های سالانه تعریف و خدمات مورد انتظار فرهنگی در قالب برنامه مصوب به صورت رایگان به ایثارگران ارائه خواهد شد. کلیه خدمات ورزشی موسسه به صورت رایگان در چارچوب قرارداد و برابر با برنامه ابلاغی فرهنگی به جامعه ایثارگری ارائه خواهد شد و در راستای حمایت از برنامه‌های فرهنگی و ورزشی ایثارگران مقرر شده است بخشی از سود سالانه موسسه برای توزیع بین استان‌ها در اختیار معاونت فرهنگی بنیاد قرار گیرد.

در ادامه مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار این نشست صمیمی را حاوی پیام وفاق و دلبستگی کامل هر دو مجموعه در جهت ارائه خدمات به جامعه بزرگ ایثارگری دانست.

پور حاج رضایی اظهار کرد: موسسه ایثار توانایی ارائه خدماتی که موردنظر بنیاد شهید و امور ایثارگران است را دارد به گونه‌ای که می‌تواند رضایت خانواده ایثارگران را جلب کند. موسسه ایثار خدمات فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ارائه می‌دهد و بر اساس فلسفه وجودی و اساسنامه توانسته خدمات قابل قبولی ارائه کند و مرکز توانبخشی و ورزشی در شهرهای ارومیه و یزد در سال جدید احداث خواهد شد.

در پایان این جلسه مقرر شد خدمات رایگان به ایثارگران در حوزه ورزش ارائه شود و علاوه بر آن برای دیگر برنامه‌های فرهنگی در قالب قرارداد اقدام لازم صورت گیرد.

 

*ج/ایثار

اضافه کردن دیدگاه جدید