حرکت ارزشی خواهر زاده سردار شهید آزاده حاج جعفر کیمیا

۱۳۹۴/۱۱/۰۶

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ، با خبر شدیم ملیکا وطن‌پور ۹ ساله مدتی پیش به دلیل بیماری در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری بودند. مادر ملیکا می‌گوید: متأسفانه در وضعیت امروزی (عدم رعایت حجاب و عفاف و سبک زندگی اسلامی در برخی از فضاها و بعضی از خانواده ها) دختر ۹ ساله‌ام حتی در سخت‌ترین شرایط بیماری و جسمی، پشت در اتاق خود، کاغذی چسبانده که همهٔ آقایان را ملزم و موظف به گفتن یاالله قبل از ورود به اتاق برای سر کردن روسری و چادر و حجاب کرده که مورد استقبال و تشویق مسئولین و مدیران و پزشکان و پرستاران و کارکنان قرار گرفته است. آنان حتی برای تشویق و تقدیر از این کار ملیکا، بار‌ها و بار‌ها با هدایایی برای عیادت دخترم به اتاق خصوصیشان مراجعه کرده و حضور ملیکا جان و امثال ایشان را موجب افتخار و برکت بیمارستان دانسته و التماس دعای خیر داشتند.

 

 

اما بشنویم و بخوانیم حرف‌های ملیکا را از زبان خودش

بسم الله الرحمن الرحیم
ای زن به تو از فاطمه این گونه خطاب است، بهترین زینت زن حفظ حجاب است.

سلام دوستان هم سن و سال من، من ملیکا هستم ۹ ساله و به خاطر بیماری مدتی در بیمارستان تهران بستری هستم. چون خدا می‌خواهد مرا امتحان کند و امیدوارم نمره قبولی بگیرم. اما در حالت بیماری باید مراقب حجاب و نمازمان باشیم و نباید حجابمان را رعایت نکنیم و پیش خودمان بگوییم که حالا من مریضم و مهم نیست که نامحرم حتی دکتر، موهای مرا ببیند. اتفاقا خیلی هم مهم است و اگر رعایت نکنیم خدای مهربان از ما ناراحت می‌شود. به خاطر همین من یک کاغذی نوشتم و روی درب ورودی اتاقم زدم تا همه بدانند که من مانند طلا و مروارید باارزشم و هیچ مردی در بیمارستان نمی‌تواند مرا بدون حجاب ببیند، جز پدرخوبم و عمویم و دایی‌ام، چون خدای مهربان دستور به حجاب داده و من از عذاب خدا می‌ترسم اما عاشق مهربانی‌های خدا هستم.

وقتی درد می‌کشم امام حسین و حضرت عباس علیه السلام را صدا می‌زنم تا کمکم کنند و دردم کمتر بشود. من در بیمارستان پارس بستری‌ام و پرستارهای مهربونی دارد، تازه به من می‌گویند تو مثل گل میمونی. من می‌دانم که منو بخاطر خدا و حجابم دوست دارند. من هم دوستشان دارم، تازه من با تیمم نماز می‌خوانم چون نباید آب به دستم برسد. راستی بچه‌های گل، من در نمازم خدا را حس می‌کنم و با گریه‌هایم او را صدا می‌زنم و منتظرم امام زمان عزیزم ظهور کند و من او را ببینم و ببوسمش و امام مهربان، همهٔ بیمار‌ها را خوب کند. خب باید استراحت کنم دستام درد می‌کنند، چون رگ‌هایم پاره شده و با چسب بستند.

بچه‌ها! حجاب و نماز را فراموش نکنیم، حتی در بیماری و سختی‌ها، چون نماز آدم را خوب می‌کند و کلید بهشت است. خدانگهدار.
ملیکا وطن‌پور ۹ ساله از تهران، ساعت ۱۲ شب.

 

 

 

 

 

 دلنوشته از ملیکا، کودکی که در بیمارستان بستری بود، منتشر شد و بینندگان بسیاری از سراسر ایران با او ابراز همدردی کرده و برای او آرزوی سلامتی کردند و نامه نوشتند.

و اما هم اینک پاسخ ملیکا به پیام های پر مهر و محبت شما مردم مهربان؛

بسم الله الرحمن الرحیم

کسی که از بندگان خوب خدا تشکر کند، مانند کسی است که از خدای مهربان تشکر کرده است.

خدمت همهٔ مردم عزیز سلام. من ملیکا وطن‌پور هستم که دلنوشته‌ام چند روز گذشته در سایت‌ «تابناک باتو» منتشر شد. خواستم بگم الحمدلله به لطف خدای مهربانم و با دعای امام زمان عج عزیزم و دعاهای شما آدم های خوب خدا، حالم خوب شد و به مدرسه برگشتم. باورم نمی‌شد که نامه‌ام را در همه جا پخش کنند، از سایت تابناک باتو خیلی ممنونم که برای اولین بار دلنوشته‌ام را چاپ کرد، خیلی خیلی خوشحال شدم، اما بدانید که من چادری هستم و اون عکس هایی که شما دیدید برای موقع نمازم بود که با آنژیکت و اکسیژن در روی تخت بیمارستان نمی‌توانستم چادر سرم کنم. من افتخار می‌کنم که شیعه هستم و خدا و امام زمانم عج را دوست دارم.

بچه‌ها! نماز و حجاب را فراموش نکنیم و در هر حال یاد خدا و دعا کردن را از یاد نبریم، چون فقط راه نجاتمان با خدا بودن است. شاید باور نکنید که نمازهای روی تخت بیمارستانم، قشنگ‌ترین، زیبا‌ترین و شیرین‌ترین نمازهای عمرم بود. در آن لحظات خیلی سخت، احساس می‌کردم دلم خیلی شکسته و خدای بزرگم با مهربانی و دلسوزی خیلی زیاد به من نگاه می‌کند.
 
راستی! خیلی‌ها در پیام‌ها می‌گفتند که از ملیکاجان چه خبر! خوب شده یانه؟ بله، الحمدلله امام حسین (ع) به لطف خدا، شفایم را داد و حالم خیلی بهتر شده و از روز شنبه به مدرسه رفتم و دوباره در کنار همکلاسی‌هایم مشغول به درس خواندن شدم.

بچه‌ها! مادرم می‌گوید تربت امام حسین و قطرات اشک بر امام حسین (ع) مرهم و شفای همهٔ دردهاست و من در این چندماهی که در بیمارستان‌ها بستری بودم به این وسیله‌ حالم خوب شد.

بچه‌های عزیز! هم سن و سالهای خوبم! می‌خوام به شما بگم که اگر مریض شدید و یا دلتان گرفت و نمی‌دانید با چه کسی حرف بزنید، اول وضو بگیرید و دو رکعت نماز بخونید و با خدا صحبت کنید و یک صلوات بفرستید همهٔ مشکلاتتان حل می‌شه. بابا و مامانم بهم یاد دادند که صبور باشم و بر مشکلاتم غلبه کنم. منم این کار رو انجام می‌دم و خیلی زود قلبم آروم می‌شه.

بچه‌های عزیز! پدر‌ها و مادر‌ها خیلی مهربونند، برای من که خیلی زحمت کشیدند، من هم همیشه دست‌ها و پاهای پدرم و مادرم را می‌بوسم و به این کار افتخار می‌کنم و آن‌ها هم برایم دعا می‌کنند، شما هم دست‌ها و پاهای پدر و مادرتان را ببوسید که اینکار، خیلی خدا را خوشحال می‌کنه و ما را به بهشت می‌بره، بهشتی که می‌تونیم بدون هیچ مریضی و درد و سختی و آمپول و سرمی، زندگی کنیم و حتی با فرشته‌ها و با بال‌هایمان در بهشت پرواز کنیم ان شاءالله.

لطفا برایم دعا کنید که دوباره مریض نشم چون تمام رگهام پاره شده و پوستم کبود شده و دیگه جایی برای آمپول و سرم زدن ندارم و حالا که مرخص شدم دلم برای بچه‌های مریض بیمارستان می‌سوزه، لطفا برای آن‌ها هم دعا کنید. از احوالپرسی‌های اینترنتی تون ممنونم.

راستی بچه‌ها، یه چیزی یادم رفت بهتون بگم که اگر زیر بارون دعاکنیم خدا دعاهامون رو مستجاب می‌کنه و الانم داره بارون میاد. فقط یادمون باشه دعاهای خوب خوب کنیم مثل دعا برای سلامتی و ظهور امام مهربونمون حضرت مهدی علیه السلام خدانگهدارتون، ملیکا وطن پور ۹ ساله، کلاس چهارم.
 

 
 
انتهای خبر/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید