دفاع مقدس بی‌شک از ایام الله است

۱۳۹۶/۰۳/۰۹

 

سيد منصور موسوي مديركل بنياد استان صبح امروز در ديدار با جانباز و نويسنده دفاع مقدس فتحعلي بزرگمهر نژاد در ياسوج اظهار كرد: دفاع مقدس بی‌شک از ایام الله است و ملت ما بارها در حوادث آن روزگار، عظمت و جلال الهی را دیدند. وی با بیان اینکه اگر دفاع مقدس نبود آرمان‌ها و اهداف انقلاب فراموش می‌شد، عنوان داشت: معمولاً بعد از هر انقلابی جنگ ایجاد می‌شود تا اهداف آن انقلاب فراموش شود، اما با رهبری امام این جنگ باعث تقویت انقلاب شد. تحولی که در انسان‌ها ایجاد شد، به تعبیر امام فتح الفتوح انقلاب بود.

وی ادامه داد: بعد از جنگ امکان دارد آن روزها فراموش شود و آن انسان طراز انقلاب از خاطر برود، لذا ما نیازمند ادبیاتی هستیم که توانایی معرفی این مردان عرصه جهاد و شهادت را داشته باشد. ادبیات بعد از انقلاب در حوزه نثر این توانایی را نداشت. اگر این ادبیات که رهبر انقلاب فرموده‌اند کشور را از ادبیات وارداتی غنی کرد، خلق نمی‌شد و شکل نمی‌گرفت، امکان داشت این ارزش‌ها فراموش شود. خدا توفیق داد تا از میان مردان جبهه مانند شما این ادبیات شکل بگیرد. ادبیاتی که به شهدا می‌پردازد و مردم از آن استقبال می‌کنند. این از دستاوردهای بزرگ ادبیات و فرهنگ ايثار و شهادت بعد از انقلاب است.

مديركل بنياد استان با بیان اینکه کسانی که از جنگ می‌گویند، از یادآوران ایام الله هستند، افزود: ما امروز در نبرد فرهنگی با دشمن به بازگویی آن روزهای شگفت نیازمندیم. این ادبیات شریف ايثار و شهادت است و امیدواریم دیگر حوزه‌های ادبی و هنری نیز از این ادبیات تاثیر بگیرند. 

انتهای پيام/ع

منبع:ایثار

 

اضافه کردن دیدگاه جدید