"سرباز کوچک امام" ۴۶ هزار نسخه ای شد

۱۳۹۷/۰۴/۳۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، کتاب «سرباز کوچک امام» خاطرات آزاده سرافراز دفاع مقدس «مهدی طحانیان» از روزهای زندگی اسارت خود در زندان های رژیم بعث عراق که توسط انتشارات پیام آزادگان به چاپ رسیده است به ۴۶ هزار نسخه چاپ رسید .

گفتنی است تعداد ده هزار نسخه ازاین کتاب ارزشمند به سفارش بسیج دانش آموزی به چاپ رسیده است .

کتاب« سرباز کوچک امام ره» روایتگر داستان واقعي و درس آموز نوجواني "اردستانی" است  كه كودكي اش با اولين زمزمه‌هاي انقلاب پيوند خورد و سرانجام در بازي عزت و حقارت، سرافرازانه پيروز ميدان شد.

اين كتاب،  خاطرات بزرگ مرد كوچك «مهدي طحانيان» را ، كه در گذشته‌اي نه چندان دور با امتناع جسورانه‌اش از مصاحبه با «نصيرا شارما» زن خبرنگار و بي‌حجاب هندي در آن شرايط وحشتناك و خفقان‌‌‌آور در اسارتگاه رژیم ددمنش بعثی،  به چهره‌اي بين المللي تبديل شد، روایت می کند

کتاب «سرباز كوچك امام» به سهم خود  پنجره‌ ای است كه اقيانوس سراسر صبر، صلابت و بزرگيِ نه  فقط "مهدي طحانيان" كه همه‌ي مردان آزاده‌ي ايران اسلامي را در برابر ديدگان حيرت زده هر بیننده ای قرار می دهد.

رهبر انقلاب در تقریظی که بر کتاب «سرباز کوچک امام» نوشته‌اند تصریح کرده‌اند که «در این کتاب نشانه‌های خباثت و لئامت ماموران بعثی آشکارتر از کتاب‌های مشابهی است که خوانده‌ام.». این کتاب ماحصل بیش از ۳۵۰ ساعت مصاحبه فاطمه دوست‌ کامی با مهدی طحانیان است که به بیان اتفاقات ریز و درشت زندگی طحانیان پرداخته، روایتی که از کودکی تا امروز است.

 

 

تقریظ

اتفاقاتی که در موقعیت‌های متفاوتی روی می‌دهد و ذهن خواننده را برای خواندن ترغیب می‌کند. از بخش‌های جذاب این کتاب به خاطرات  اردوگاه های نگهداری اسرای ایرانی در عراق اختصاص دارد.

مهدی طحانیان، به عنوان جوان ترین اسیر جنگی در زمان اسارتش به شدت مورد توجه بعثی ها بوده و ماجراهای تلخ و شیرینی را به همراه دارد. نقطه اوج این اتفاق ها ماجرای امتناع او از مصاحبه با نصیرا شارما خبرنگار هندی بی‌حجاب است.

چنین تصمیمی در شرایط وحشتناک و خفقان آور اسارت که جسارت بی مثالی می طلبید، توسط نوجوانی گرفته می شود که خود را سرباز و مطیع اوامر رهبرش می داند. زندگی اسارتی و ابتکارات ریز و درشتش، روابط و علقه های به وجود آمده میان او و رفقای دربندش، حوادث متفاوتی که حین اسارت بر اردوگاه ها سایه انداخته، تنها بخشی از فصول کتاب «سرباز کوچک امام» است.

 

قابل ذکر است فاطمه دوست‌کامی، کتاب «خاطرات سرباز کوچک امام»، را طی چهار سال با نگاهی به زندگی این بزرگمرد و با حمایت مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان نوشته است.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید