سیر بخورید تا سالم بمانید

۱۳۹۱/۱۱/۰۱

پیامبراکرم (ص) فرمودند : سیر بخورید وخود را با آن معالجه کنید ، زیرا شفای ۷۰ بیماری در سیر است .

 

گیاه سیر ، مدت هاست که در کشورهای مختلف به عنوان یک ضد عفونی کننده ، استفاده می شود . این گیاه ۳۰۰۰ سال است که در طب چین کاربرد دارد و در جنگ جهانی اول و دوم نیز برای پیشگیری از بیماری قانقاریا استفاده می شده است .

 

استفاده از سیر در ایران نیز به سال ها ، پیش برمی گردد. در طب سنتی (بوعلی سینا) نیز به خواص بی شمار سیر اشاره شده است . گیاه سیر که بیشتر در شمال ایران کشت می شود ، دارای خواص و مواد مغذی بسیار زیادی ست از جمله :

 

ویتامین آ ، ث ، ب ، آنتی اکسیدان ها ، ترکیبات گوگردی و آنزیم های طبیعی و برخی مواد معدنی مانند گوگرد و ... که اثرات شگفت انگیز مصرف آن را به وجود می آورد.

 

تحقیقات ، پژوهش ها وآخرین دستاوردهای علمی نشان داده اند ، کسانی که به صورت روزانه از مقدار کمی سیر به طور منظم استفاده می کنند، نسبت به بسیاری از بیماری ها ایمن شده وکم تر در معرض خطر قرار می گیرند .

 

اثرات مفید مصرف سیر که روزانه ۵/۰ – ۱ حبه توصیه می شود ، به شرح ذیل است :

 

اثرات ضد میکربی سیر و ضد عفونی کنندگی آن ، به عنوان یکی از مهم ترین قابلیت های این گیاه محسوب می شود. سیر می تواند بسیاری از با کتری ها ، ویروس ها و انگل های معده و روده را از بین برده و در ضدعفونی کردن دستگاه گوارش نقش مهمی را ایفاء کند.

محققان معتقدند که قوی ترین آنتی اکسیدان موجود در طبیعت ، در سیر است . ترکیبی به نام آلیسین که یک آنتی اکسیدان قوی ست و در سیر وجود دارد .

آنتی اکسیدان های داخل سیر قدرت آن را در مقابله با انواع سرطان ها افزایش می دهد . تحقیقات ثابت کرده اند در کسانی که سیر مصرف می کنند ، ابتلا به سرطان بسیار کاهش می یابد . به خصوص سرطان معده و روده با مصرف سیر کم تر اتفاق می افتد . از طرف دیگر سیر با کمک به تأثیر داروهای شیمی درمانی و جلوگیری از رشد تومورهای سرطانی و کاهش عوارض شیمی درمانی ، به بهبود حال بیماران دچار سرطان نیز کمک می کند .

مواد ضد التهاب سیر ، می تواند در کاهش التهاب به وجود آمده در قسمت های مختلف بدن تأثیر گذار باشد . از جمله کاهش التهاب ریه ، برونشیت ، التهاب گلو ، التهاب مفاصل یا آرتروز ، نقرس و ...می توانند با مصرف سیر بهبود یابند .

فیبر درون سیر می تواند ، با جلوگیری از جذب قند ، چربی و سدیم اضافی ، به کاهش قند خون در افراد دچار دیابت ، به کاهش چربی خون در افراد دچار کلسترول و تری گلیسرید بالا ... و به کاهش فشار خون کمک کند .

با وجود فیبر زیاد که سیر را یکی از نفاخ ترین سبزیجات کرده است ، کاهش بروز بیماری های قلبی نیز از اثرات آن می تواند باشد . همچنین آنتی اکسیدان های زیاد سیر در این زمینه نقش مهمی دارند .سیر با کاهش تشکیل کلسترول در سرخرگ ها می تواند به بهبود گرفتگی عروق کمک کند .

در تحقیقات اخیر ترکیبی از سیر و لیمو ترش نیز معرفی شده که در بهبود بیماران قلبی بسیار مؤثر است .

سیر با داشتن ویتامین "ث" بالا و مواد ضد اکسیدان می تواند سیستم ایمنی بدن را افزایش دهد و از بروز بیماری هایی مثل سرماخوردگی و بهبود آن ، سینوزیت و بیماری های عفونی جلوگیری کند . همچنین سیر افزایش ایمنی بدن را با افزایش تعداد گلبول های سفید بدن نیز انجام می دهد . حتی در طب سنتی توصیه می شده کسی که گوش درد دارد (ناشی از عفونت ) سیری داغ کرده و در گوش خود بگذارد و این کار به بهبود او کم می کند .

سیر اثر سمی نیکوتین سیگار را از بین می برد و عوارض سیگار را به خصوص در کمبود ویتامین ث کمتر می کند . تحقیقات ثابت کرده اند ، افراد سیگاری که سیر مصرف می کنند ، از عوارض کم تری در رابطه با کمبود ویتامین ث و همچنین عوارض دهانی و دندانی رنج می برند .

سیر دارای موادی ست شبیه آسپرین و مواد ضد انعقاد خون که از غلیظ شدن و لخته شدن خون جلوگیری می کند . در نتیجه از بروز سکته مغزی و قلبی نیز می تواند ممانعت کند .از طرفی افرادی که جراحی دارند ، باید به همین دلیل ۷-۱۰ روز قبل از جراحی از سیر استفاده نکنند تا سیر از بند آمدن و انعقاد خون جلوگیری نکند .

ویتامین" آ "درون سیر می تواند به افزایش بینائی نیز کمک کند و در این زمینه نیز تأیرگذار است .

سیر همچنین با داشتن آنزیم های مؤثر در سلامت سلول های مغز ، به جلوگیری از آلزایمر کمک می کند. مواد معدنی و ویتامین های داخل سیر در حفظ سلامت سلول ها بسیار مؤثرند .

سیر با داشتن کلسیم و پتاسیم ومواد حیاتی مؤثر در سلامت سلول های استخوانی به جلوگیری از پوکی استخوان نیز کمک می کند .

بوی بد ناشی از مصرف سیر ، حاصل از مواد گوگردی عطری آزاد شده از سیر است که از معده آزاد شده و بوی آن از دهان استنشاق می شود . برای از بین رفتن بوی آن جویدن مواد غذائی عطری ، مثل گشنیز ، جعفری ، برگ کاهو ، چای خشک یا گردو( که دارای گوگرد هستند) مفید می باشد .

توصیه می شود ، فرد روزانه سیر را به صورت خام یا پخته یا سیر ترشی استفاده نماید .