صدام حسین در بازار موبایل عربستان + عکس

۱۳۹۶/۰۲/۱۶

کاربران شبکه‌های اجتماعی تصاویری از بازارهای موبایل عربستان سعودی منتشر کردند که در آن از دیکتاتور معدوم رژیم بعث عراق حمایت می‌شود.

 

 

در بازار موبایل شهر الاحساء عربستان قاب‌های گوشی منقش به تصویر صدام حسین دیکتاتور سابق رژیم بعث عراق به فروش می‌رسد.

 

پس از انقلاب اسلامی در ایران چون سعودی‌ها از امیال باطنی صدام حسین با خبر بودند وی را تشویق کردند به ایران حمله کند و رهبر بلا منازع اعراب شود.

 

عربستان سعودی در دهه ۱۹۷۰ میلادی به حمایت‌های مالی و معنوی از صدام برای حمله به ایران پرداخت اما دیری نپایید که سیاست‌های توسعه طلبانه صدام در اشغال کویت و ادعاهای این کشور درخصوص رهبری جهان عرب، منجر به بروز اختلافات عربستان و عراق و قطع روابط سیاسی از سوی سعودی‌ها در ۱۹۹۰ شد.

 

سال گذشته «ترکی فیصل» رئیس سابق اطلاعاتی عربستان در مراسم منافقین در پاریس ضمن اشاره به جنگ تحمیلی از حمایت سعودی از صدام نیز سخن گفت تا اشتراک نظر و عمل قدیمی سعودی‌ها با دیکتاتورها و تروریست‌ها را نشان داده و اثبات کند.

 

صدام با حمایت از تروریست‌ها و افراطیون در منطقه آشوب به پا می کرد و از منافقین حمایت می نمود. عربستان نیز اکنون همین روند را دنبال می‌کند. آن به این دلیل که عربستان هیچ‌گاه نتوانسته و نخواهد توانست به عنوان یک بازیگر اصلی و محوری در منطقه باشد.

 

 
 
*م/ابنا

اضافه کردن دیدگاه جدید