ضرورت افزایش اعزام تیم‌های پزشکی متخصص برای رسیدگی به جانبازان شیمیایی

۱۳۹۴/۱۱/۲۸
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی تاکید کرد:

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران بر ضرورت افزایش اعزام تیم‌های پزشکی متخصص برای رسیدگی به جانبازان شیمیایی تاکید کرد.

 

 
 

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در جلسه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران، پس از استماع گزارش مرکز رسیدگی به مصدومان شیمیایی، ضمن تشکر از اقدامات معاونت بهداشت و درمان بنیاد برای پایش سلامت جانبازان شیمیایی و خانواده‌های ایثارگران گفت: با توجه به ماهیت پیش‌رونده بیماری‌های ناشی از مصدومیت شیمیایی و نیز افزایش سن جانبازان، افزایش اعزام تیم‌های پزشکی متخصص به شهرستان‌ها و درمان در محل امری ضروری است.

 

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به وجود ۶۳ هزار جانباز شیمیایی در کشور گفت: بر اساس بررسی‌های مرکز تخصصی رسیدگی به مصدومین شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران، ۴ هزار نفر از جانبازان شیمیایی در معرض خطر قرار دارند و این موضوع رسیدگی بیشتر و اعزام تیم‌های متخصص به شهرستان‌ها را ضروری می‌سازد.

 

معاون رییس جمهوری با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس دشمن بعثی با اقدامات جنایتکارانه و ضدبشری از سلاح‌های شیمیایی و میکروبی استفاده کرد، افزود: جانبازان شیمیایی برای حفظ استقلال کشور و دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی جانفشانی کردند و باید به هر طریق که می‌توانیم خدمات‌رسانی به این عزیزان را افزایش دهیم.

 

انتهای پیام/ک

ایثار

 

اضافه کردن دیدگاه جدید