ضرورت غربالگری سالمندان سالم/توجه به اختلالات رفتاری

۱۳۹۷/۰۷/۱۲
دبیر علمی کنگره طب سالمندی

دبیر علمی سومین کنگره طب سالمندی، بر ضرورت غربالگری سالمندان در کلینیک های ارزیابی سال های سالمندی تاکید کرد.

 

 

 زهرا وهابی روز چهارشنبه در سومین کنگره طب سالمندی در مرکز همایش‌های رازی تهران، گفت: سالمندی، مقوله ای نیست که فقط مربوط به یک حوزه و دستگاه باشد، بلکه همه دستگاه ها و نهادهای جامعه را درگیر می سازد.

وی افزود: از همین رو، تلاش کردیم در کنگره امسال، سایر ارگان ها و دستگاه ها وارد برنامه های طب سالمندی کنیم.

وهابی با اعلام اینکه برنامه های کنگره امسال طب سالمندی در دو بخش سیستم های بهداشتی، مراقبتی و توانبخشی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد، ادامه داد: اختلالات دوران سالمندی، روانپرشکی، بیماری های داخلی و سایر مشکلات دوران سالمندی، در کنگره امسال، مورد توجه قرار گرفته است.

دبیر علمی سومین کنگره طب سالمندی، بر ضرورت تشخیص زودرس آلزایمر در سالمندان تاکید کرد و گفت: تشخیص زودرس و درمان و همچنین، مدیریت اختلالات رفتاری افراد مبتلا به دمانس، از مقوله هایی است که می بایست مورد توجه قرار گیرد.

وهابی، شرایط و مکان های نگهداری این قبیل از سالمندان را مورد اشاره قرار داد و افزود: کلینیک های ارزیابی سالمندان، از جمله مراکزی هستند که می بایست موضوع غربالگری سالمندان سالم و فاقد بیماری را مورد ارزیابی قرار داد.

وی از راه اندازی بخش طب سالمندی در بیمارستان ضیائیان دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرد و گفت: در این بخش، مشکلات سالمندی مورد توجه و ارزیابی قرار می گیرد. 

 

 

 

* آ

مهر

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید