نبرد حلب و موصل سرنوشت ساز است

۱۳۹۵/۰۸/۰۳
دیبر کل حزب الله در سخنرانی به مناسبت شهادت یکی از فرماندهان مقاومت در سوریه:

 

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، با سرنوشت‌ساز خواندن نبرد حلب و موصل تأکید کرد عربستان حامی اصلی داعش در منطقه به شمار می‎رود.

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، در سخنرانی به مناسبت شهادت حاج علاء، یکی از شهدای مقاومت لبنان در سوریه، بر سرنوشت‌ساز بودن نبرد حلب و موصل تأکید کرد.

 وی با اشاره به نقشِ مخرب عربستان در تمامی کشورهای اسلامی گفت:«آمریکائی‌ها اعتراف کرده‌اند که عربستان سعودی حامی اصلی و تأمین‌کنندۀ سلاح و تجهیزات برای داعش است.»
وی همچین با انتقاد از سکوت مجامع بین‌المللی دربارۀ جنایات داعش در منطقه و حمایت عربستان از این گروه تروریستی گقت: «آیا در جهان کسی وجود دارد که خواستار تحقیق دربارۀ کشورهای حامی داعش و مسئولیت آن‌ها در قبال جنایت‌های این گروه تروریستی باشد؟»

نصرالله با اشاره به ماهیت تروریست‌ها و فضاسازی رسانه‌های وابسته به آن‌ها علیه مقاومت، تأکید کرد حزب‌الله با بررسی کامل حوادث منطقه وارد میدان‌های نبرد در سوریه شد‌ه‌است.

نصرالله با تأکید بر اینکه حزب‌الله به شهدای خود در سوریه افتخار می‌کند گفت: «ما در صورتی سوریه را ترک خواهیم کرد که در آنجا پیروز شویم. ما مانع از آن شده‌ایم که جریان تکفیری پیروز شود و شکست‌هایی را نیز بر آن تحمیل کرده‌ایم.»
دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود سیرِ روند حوادث سوریه نشان داده‌است که هدف تررویست‌ها در سوریه تنها براندازی نظام حاکم در این کشور نبوده بلکه نابودی ریشه‌های تاریخی و تمدنی در تمام منطقه بوده‌است.

وی با بیان اینکه داعش و گروه‌های شبیه به آن بیشترین آسیب را به اهل سنت وارد کرده‌اند، گفت تروریست‌ها تنها به قانون جنگل پایبند هستند و به دنبال تغییر نقشۀ سیاسی منطقه هستند.

نصر‌الله با اشاره به اینکه هدف از ایجاد داعش تخریب چهرۀ اسلام با نام پیامبر (ص) بوده‌است، گفت: «اهل تسنن در منطقه بیشتر از همه از تروریسم در رنج و عذاب هستند.» 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث یمن و محاصرۀ مردم این کشور توسط عربستان و متحدانش، از سکوت مجامع بین‌المللی و کشورهای عربی و اسلامی در برابر جنایات عربستان در یمن انتقاد کرد. 

نصرالله با اشاره به مواضع و دخالت‎های ترکیه در حلب و موصل گفت: «فردا خواهند گفت حلب به سوریه تعلق ندارد و از آنِ ترکیه است. همین امر نیز امروز در موصل در حال جریان است.»

دبیر کل حزب‌الله افزود ترکیه می‌خواهد در موصل به بهانۀ دفاع از خود، مبارزه کند و این در حالی است که از حضور نیروهای داوطلب شیعه عراق در مبارزۀ موصل انتقاد می‌شود.

منبع: پرس تی وی

اضافه کردن دیدگاه جدید