نماینده ائتلاف دولت قانون: ترکیه خواهان تضعیف داعش نیست

۱۳۹۳/۰۶/۳۱

به نقل از پایگاه المصدر نیوز، امین هادی عباس نماینده وابسته به ائتلاف دولت قانون گفت: ترکیه مایل نیست که داعش ضعیف تر از عراق باشد.

وی افزود: معامله تحویل گروگان های ترک در موصل کاملا محرمانه بوده است و ترکیه اذعان کرده است که دستگاه اطلاعاتی این کشور نقش موثری داشته است و این نشانه روابط میان طرفین است.

این نماینده عراقی اظهار داشت: ترکیه به بکارگیری همه ابزار می کوشد که عراق ضعیف تر از داعش بماند.ترکیه تنها کشوری که مخالف تجهیز ارتش عراق است و این نشانه همکاری آن با داعشی هاست.

پایگاه المصدر نیوز در ادامه آورده است: در شرایط که ترکیه از آزادی گروگان های این کشور که از سه ماه قبل در بند داعش بودند خبر داده و اعلام کرده که باج به داعش نداده است و طی یک عملیات اطلاعاتی این افراد آزاد شده اند همچنان درباره جزییات ماجرا سئوالات فراوانی وجود دارد.گمانه زنی هایی درباره بهایی که ترکیه برای آزادی گروگان ها پرداخت کرده است و نیز موضع جدید ترکیه در قبال ائتلاف بین المللی علیه داعش وجود دارد به ویژه که موضوع گروگان ها در موضع مخالف ترکیه در قبال پیوستن به ائتلاف بین المللی علیه داعش نقش موثری داشت.

این پایگاه عراقی نوشت: مواضع مسئولان ترکیه در قبال نحوه آزادی گروگان ها با تناقض های زیادی همراه است و به نظر می رسد که مسئولان ترکیه ای قصد ندارند که روایت قابل اعتمادی ارائه دهند.احمد داوود اوغلو نخست وزیر ترکیه که دیدار خود از آذربایجان را ناتمام گذاشت و به دیدار ترک های آزاد شده در فرودگاه رفت حرفی از نجات این افراد نزد که این احتمال آزاد کردن آنها از سوی داعش را تقویت می کند.

انتهای پیام/ک

منبع: تسنیم