هراس اسرائیل از دستیابی حزب الله و حماس به موشک‌های جدید ایرانی

۱۳۹۳/۰۷/۰۷

روزنامه صهیونیستی معاریو به نقل از یک منبع امنیتی این رژیم نوشت که اسرائیل از دستیابی حزب‌الله و حماس به موشک‌های جدید ایران هراس دارد.

به نقل از روزنامه صهیونیستی معاریو، مقامات رژیم صهیونیستی از رسیدن موشک جدید ایران به دست حزب الله و حماس وحشت دارند.

رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، سرلشکر فیروزآبادی رئیس ستادکل نیروهای مسلح و مقامات عالی‌رتبه نظامی در حرم مطهر امام راحل(ره) برگزار شد.

در رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که هفته گذشته برگزار شد، تجهیزات و سلاح‌های مختلف در حوزه‌های زمینی، پدافندی، موشکی، دریایی، لجستیکی و راداری و . . . به نمایش گذاشته شد.

از جمله تجهیزاتی که برای اولین بار در این مراسم رونمایی شد، "سامانه موشکی رعد۲" بود. این سامانه نمونه ارتقا یافته سامانه موشکی رعد یا همان رعد۱ است که هم‌اکنون در اختیار نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار دارد.

در مراسم رژه امروز نیروهای مسلح، لانچر، خودروی حامل و موشک‌های سامانه موشکی رعد۲ به نمایش درآمد تا این سامانه کنار سامانه‌های موشکی رعد۱، طبس، سوم‌خرداد، خرمشهر و . . .، به جمع خانواده سامانه‌های موشکی و پدافندی جمهوری اسلامی ایران بپیوندد.

رعد۲ همچون سامانه موشکی رعد۱، از "موشک‌های طائر۲" استفاده می‌کند اما رعد۲ از نسل "موشک‌های طائر۲-آ" بهره می‌برد ولی سامانه موشکی رعد۱، از موشک‌های طائر۲ استفاده می‌کند که این نشان می‌دهد که در تولید سامانه موشکی رعد۲، موشک‌های نمونه اولیه همین سامانه یعنی رعد۱ نیز به‌روز رسانی شده است.

نکته دیگر اینکه، سامانه موشکی رعد۲ نیز همچون برادر کوچک‌ترش یعنی رعد۱، از یک لانچر سه‌تایی بهره می‌برد.

رعد۱، یک سامانه موشکی با لانچر متحرک و قابل حمل توسط خودرو است که برد آن ۵۰ کیلومتر اعلام شده و می‌تواند اهداف را در ارتفاع ۷۰هزار پایی مورد اصابت قرار داده منهدم کند.

این سامانه در رژه ۳۱ شهریورماه سال ۹۱ برای نخستین بار رونمایی شد. این سامانه موشکی در اختیار نیروی هوافضای سپاه است و سردار حاجی‌زاده فرمانده این نیرو درباره این موشک گفته است: این موشک‌ها مخصوص مقابله با هواپیماهای آمریکایی تهیه شده است.

انتهای پیام/ک

منبع: تسنیم