هلاکت ۹۱۰ داعشی و انهدام ۱۷۰ مرکز عملیاتی داعش از آغاز عملیات موصل

۱۳۹۵/۰۸/۱۰
جدیدترین اخبار از آزادسازی موصل:

به گزارش خبرگزاری العهد، وزارت دفاع عراق اعلام کرد که از ابتدای عملیات آزادسازی موصل تاکنون، دست‌کم ۹۱۰ تروریست داعشی به هلاکت رسیدند.

وزارت دفاع عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که جنگند‌ه‌های این کشور از ابتدای عملیات آزادسازی موصل تاکنون بیش از ۴۰ بمب، ۱۱۵ خودرو، ۱۷۰ مرکز عملیات، و ۱۸ توپ ضد تانک گروه تروریستی داعش را منهدم کردند.

آزادسازی ۳۶ روستا توسط پیشمرگه

فرماندهی کل نیروهای پیشمرگه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای پیشمرگه از آغاز عملیات آزادسازی موصل پیروزی‌های بزرگی علیه گروه تروریستی داعش محقق کردند و توانستند ۲۶ روستا را از لوث تروریستهای داعشی پاکسازی کنند.

فرماندهی کل نیروهای پیشمرگه افزود که تمام خطوط ارتباطی داعش در مناطق بعشیقه، بتنیا، و ناوران به کنترل نیروهای پیشمرگه در آمده است و راه امدادرسانی به داعشی‌ها قطع شده است.

نیروهای عراقی اعم از نیروهای ارتش، پلیس فدرال و داوطلب مردمی و پیشمرگه از آغاز عملیات آزادسازی موصل تاکنون صدها کیلومترمربع و دهها روستا را از چنگ تروریستهای داعشی آزاد کردند و به مرکز این شهر نزدیک شده‌اند.

آزادسازی ۱۴۰۰ کیلومتر مربع توسط پلیس فدرال

در همین راستا شاکر جودت فرمانده پلیس فدرال عراق در بیانیه‌ای گفت که نیروهایش از ابتدای عملیات آزادسازی استان نینوا تاکنون، ۶۱ روستا و ۱۴۰۰ کیلومترمربع از این استان را از چنگ داعشی‌ها آزاد کردند.

آزادسازی ۲۸۰ کیلومتر مربع توسط حشدالشعبی

این در حالی است که نیروهای داوطلب مردمی موفق شدند از ابتدای عملیات خود تاکنون ۲۸۰ کیلومتر مربع در غرب موصل را از چنگ تروریستهای داعشی آزاد کنند.

مسئولان عراقی روز یک‌شنبه تأکید کردند که نیروهای این کشور از دو سمت جنوب و جنوب شرقی به موصل نزدیک شده‌اند.

حیدر العبادی نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، بامداد دوشنبه ۲۶مهر از آغاز عملیات آزادسازی شهر موصل از چنگ گروه داعش خبر داد.

منبع:تسنیم

اضافه کردن دیدگاه جدید