همایش روحانیون آزاده قم برگزارشد+تصاویر

۱۳۹۷/۰۷/۲۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، روز چهارشنبه همایش روحانیون آزاده استان قم به همت موسسه پیام آزادگان قم برگزارشد.

حجت الاسلام علی علیدوست قزوینی دبیر همایش در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان درخصوص این همایش گفت: این همایش خانوادگی یک روزه بعد از نماز مغرب وعشا و با حضور۶۵ آزاده استان قم و روحانیون آزاده شهرهای کاشان، خوانسار و تهران برگزارشد، که هدف از برپایی این همایش  آغاز سال تحصیلی و آشنایی و  دیدار  خانواده های روحانیون آزاده  بود.

دبیرهمایش ابتدا در توضیحاتی درخصوص نقش طلاب در اسارت عنوان کرد: حجت الاسلام حاج آقا ابوترابی در راس روحانیت به عنوان پدر معنوی آزادگان زحمات بسیاری برای آزادگان کشیدند و حق حیات برگردن آزادگان داشتند و پس از ایشان هم، هرطلبه ای هم که در اسارت بود  به نوعی در مسایل مذهبی فعال بوده و به طورکلی علاوه بر مسایل مذهبی و اعتقادی روحانیون در طول اسارت در مسایل فرهنگی  و حتی سیاسی  درکنار فرماندهان سپاه و ارتش هم نقش فعال داشتند.

این روحانی آزاده همچنین افزود: همایش روحانیت با ۲۷۰ نفر از طلاب آراده به همراه خانواده های شان برگزار و با حضور  ارزشمند روحانی آزاده حجت السلام حاج آقا جمشیددی به عنوان سخنران ویژه درخصوص نقش روحانیت در اسارت و با اشاره به دوران مبارزاتی حاج آقا ابوترابی سخنان ارزنده ای را بیان  و فرموند: ما در اسارت هم  با اسم امام با دشمن مبارزه می کردیم و اسم امام هم  دراسارت دشمن را شکست می داد. همچنین درادامه  دکترقاسم جعفری به مناسبت چهلمین سال انقلاب ازپیشرفت های علمی با بیانات خود میهمان را مستفیظ نمودند.

حجت الاسلام علیدوست در پایان خاطرنشان کرد: این برنامه با  اجرای مداحی و مرثیه خوانی به مناسبت شب اول ماه صفر و دیدار و گفت وگوی صمیمانه آزادگان و همچنین با اطعام و پذیرایی مختصر حاضرین تا ساعت ۱۱شب دامه داشت.

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید