پیام زائران اربعین به کشورهای منطقه و آمریکا

۱۳۹۵/۰۹/۰۲

عراقی معتقدند که بیش از ۲۸ میلیون زایرعراق و خارجی با برپایی مراسم اربعین امام حسین(علیه السلام) را که در سال ۶۱ هجری به دستور خلیفه اموی یزید بن معاویه به شهادت رسید، پیام عقیدتی و سیاسی این مراسم را به کشورهای سنی به رهبری عربستان که بر حمایت از تروریسم در عراق اصرار دارند، اعلام کردند.

در مراسم اربعین امسال بیش از پنج میلیون زائر خارجی به کربلا آمدند که بیشتر آنها از گذرگاههای مرزی با ایران و گذرگاه مرزی صفوان و فرودگاههای بغداد، نجف و بصره آمدند؛ زایران همچنین در حمایت از نیروهای حشد الشعبی، مقاومت و در محکومیت عربستان، قطر، بحرین و اردن را به خاطر نقش خرابکارانشان در عراق و تجاوزات عربستان به ملت یمن و حمایت رژیم سعودی از تروریسم در عراق و سوریه شعارهایی سر دادند.

از مهمترین ویژگی های مراسم اربعین میلیونی جهانی این است که هرساله پس از زیارت حرم امام حسین(علیه السلام) و حرم اباالفضل العباس(علیه السلام)، صدها موکب عزاداری داخل شهر کربلای معلی سرازیر می شوند و بیشتر این هیئت ها و موکب های عزاداری از شهرهای عراق و کشورهای مختلف جهان آمدند و براساس آمار هیئت حسینی،امسال پنج هزار و ۳۰۰ موکب عزاداری در این مراسم حضور داشتند.

در راهپیمایی این موکب ها مرثیه ها و نوحه خوانی انجام شد و همچنین قصیده های انقلابی و حماسی که دربرگیرنده مواضع سیاسی و محکومیت مواضع کشورهای منطقه و ابرقدرتهای مداخله گر در امور عراق و حامیان مالی گروه های تروریستی در عراق مانند داعش و بقایای حزب بعث بود، خوانده می شد.

خبرنگار شبکه نهرین نت اعلام کرد: موکب های عزاداری عراق نقش عربستان و قطر در حمایت از داعش و گروه های تروریستی در سوریه و همچنین حمایت ترکیه و اشغالگری اش در خاک عراق در بعشیقه در شمال موصل را محکوم کردند. آمریکا را نیز به حمایت از داعش و برنامه ریزی برای برپایی «اقلیم بعث» با نام «اقلیم سنی» متهم کردند.

این موکب های عزاداری خواستار آزادسازی کرکوک از دست بارزانی شدند و وی را به همکاری با خائنان موصل «اثیل و اسامه النجیفی» متهم کردند. موکب های عزاداری شعارهایی در محکومیت رسانه های سعودی و روزنامه الشرق الاوسط به علت انتشار گزارش کذب  و دروغین منتسب به سازمان بهداشت جهانی را سردادند.

الشرق الاوسط در گزارش خود به نقل از «گریگوری هارتل» سخنگو سازمان بهداشت جهانی نوشت که شهر کربلا پس از هر زیارت گسترده شاهد پدیده بارداری نامشروع است، اما این سازمان به سرعت این خبر را تکذیب کرد و وعده داد که شکایت قضایی ضد روزنامه الشرق الاوسط که دفترش در انگلیس است و اطلاعات عربستان سرمایه گذار آن است، اقامه می کند.

عزاداران حسینی در کربلا از دولت عراق خواستند تا روابط با رژیم سعودی قطع شود و همه دفتر های رسانه های سعودی در عراق تعطیل شوند و خبرنگار الشرق الاوسط در عراق از کار اخراج شود و همه این مسایل خشم ملت عراق و شیعیان در جهان را کاهش نمی دهد، زیرا مسئولان روزنامه الشرق الاوسط به این گزارش دروغین و کذب یقین داشتند که سازمان بهداشت جهانی هیچ بیانیه ای درباره مراسم اربعین ارایه نشده است.

شبکه دوم الانوار در گزارش های مستقیم از موکب های عزاداری، اعلام کرد: عزاداران خشم خود را از رژیم سعودی اعلام کردند و گزارش موهن الشرق الاوسط نسبت به مراسم میلیونی اربعین به عنوان صنعت منظمی دانستد که اطلاعات عربستان از طریق رسانه های خود مانند العربیه الحدث، الشرق الاوسط و الحیاة به انتشار گزارش های دروغین درباره شیعیان عراق و شیعیان در جهان اقدام می کند و الحشد الشعبی و مراسم اربعین را هدف قرار دادند، زیرا رژیم سعودی از مراسم اربعین میلیونی می هراسد.

هیئت های عزاداری نقش الحشد الشعبی و نیروهای امنیتی عراق در عملیات آزادسازی موصل و فرودگاه تلعفر را ستودند .

عزاداران زیادی از لبنان در مراسم امسال اربعین حضور داشتند و پرچم های حزب الله و حزب امل را برافراشتند. زائران بی شماری از کشورهای کویت، لبنان، سوریه، یمن، ایران، مصر، مراکش، تونس، پاکستان، کشمیر، آذربایجان، ترکیه، هند، نیجریه، کنیا، تانزانیا، کشورهای اروپایی، آمریکا، کانادا، نیوزیلند، استرالیا، آرژانتین، برزیل، عمان، الاحساء، قطیف، بحرین، قطر، چچن، روسیه، مالزی، سنگاپور، تایلند، ژاپن در مراسم میلیونی اربعین حضور داشتند.

منبع: شبستان

 

اضافه کردن دیدگاه جدید