کشتی گیر آزاده محمدرضا محمدی قهرمان کارآفرین

۱۳۹۵/۰۸/۳۰
گزارشی از روحیه قهرمانی ورزشکار آزاده سوادکوهی؛

وقتی تاریخ سوادکوه را ورق می‌زنیم کم نیست اوراقی که نشان از جوانمردی و فداکاری مردم این خطه درعین سادگی شان دارند و نقش بعضی از آنان چنان برجسته است که یادآوری خصوصیات والای شخصیت آنان، کمترین تقدیری است که می‌توان از ایشان بعمل آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان، آزاده سرافراز محمدرضا محمدی یکی از مردان شهر زیراب سوادکوه است که کارنامه‌ای درخشان از خود بجای گذاشته و ثابت نموده است که هنوز هستند مردان بی ادعا!

ایشان در دوره جنگ تحمیلی مثل هرایرانی غیوری برای دفاع از وطن وارد کارزار حق علیه باطل شد که به اسارت دشمن بعثی در آمد و بعداز سال ها فراق و تحمل سختی به آغوش گرم میهن و خانواده بازگشت.

این آزاده دفاع مقدس در زمان عزیمت به جبهه یکی از چهره های ورزشی آن زمان بود که در رشته تکواندو فعالیت جدی داشت و در زمان اسارت نیز دارای کمربند مشکی دان ۴ بود.

اما آنچه نقش و شخصیت این آزاده ی سرفراز را برجسته می‌کند، این است که اسارت، هیچ تاثیری در روحیه ورزشی اش نداشته و منش پهلوانی او باعث شده است که هم اکنون نیز با فیزیک و تناسب بدنی خوب، یکی از فعالترین ورزشکاران در رشته کشتی پیشکسوتان باشد. پهلوان محمدرضا محمدی که عنوان چهارمی کشتی پیشکسوتان جهان در مسابقات صربستان را در کارنامه خود دارد، اخیرا نیز برای مسابقات قهرمانی کشتی پیشکسوتان دنیا که در کشور لهستان برگزار شد، آماده کسب مقام قهرمانی در وزن ۵۸ کیلوگرم بود که متاسفانه با صادر نشدن روادید از سوی کشور میزبان، از این افتخارآفرینی محروم ماند.

با وجود این، آنچه نقش این آزاده عزیز را در شهرستان سوادکوه بویژه شهر زیراب برجسته تر کرده، اینست که او علاوه بر قهرمانی در ورزش، در صحنه کار و تلاش هم یک قهرمان کارآفرین است و با ایجاد کارگاهی در شهر زیراب توانسته است در بکارگیری و اشتغال جوانان نقش موثری داشته باشد.

منبع: سوادکوه نیوز

اضافه کردن دیدگاه جدید