گزارشی از کمک های موسسه پیام آزادگان استان های مازندران، گلستان، خراسان جنوبی، رضوی و لرستان به مناطق سیل زده + تصاویر

۱۳۹۸/۰۱/۲۷
برنامه های آزادگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ،  کمک های موسسه پیام آزادگان استان های مازندران، گلستان، خراسان جنوبی، رضوی  و لرستان به مناطق سیل زده ایران اسلامی به این مناطق ارسال شد .

 

 

گرچه عید نوروز سال ۹۸ با بارش باران های رگباری و بی امان  رحمت الهی توام بود و بسیاری از مناطق شمال، جنوب، غرب و شرق کشورمان را با سیل عظیم و خسارات بسیار ناشی ازآن مواجه ساخت اما دریایی ازمهربانی های انسان دوستانه و همدلی و همراهی مردم و بخصوص آزادگان سراسر کشورمان را نیز به همراه داشت که در نوع خود بسیار دیدنی و تاثیرگذار بود.

اینجا همه پای کارند. دیگر تشخص اجتماعی حرفی برای گفتن ندارد. از پیر و جوان ودانش آموز گرفته تا پزشک و مهندس و کارگر و معلم همه پای دلشان ایستاده بودند و هرکدام سهمی از کار برمی دارند و چه زیباست این همدلی در زمانه نامردی و نامهربانی.

پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان بنا به رسالت خود، این بار نیز سعی در انعکاس اخبارحوادث سیل و وضعیت شهرها و روستاهای آسیب دیده، در گفت وگویی که با نمایندگان موسسه پیام آزادگان استان های مختلف انجام داده گوشه ای از این همدلی را به تصویر کشیده است.

استان مازندران

موسسه پیام آزادگان استان مازندران همچون همیشه و این بار در امر خدمت رسانی به آزادگان سیل زده این استان فعال تر از همیشه درخشیده است.

آزاده سرافراز جعفر مزیدها نماینده آزادگان استان مازندران در گفت وگو با خبرنگار موسسه پیام آزادگان درخصوص اقدامات انسان دوستانه آزادگان این استان گفت:  علاوه بر پیگیری های مستمر برای مساعدت مرکز برای آزادگان سیل زده گلستان، هیات های آزادگان استان مازندران،  مجموعا تعداد۴۰۰ بسته لوازم مورد نیاز سیل زدگان را به ارزش ۵۰۰میلیون ریال که شامل کفش، البسه، کیف و نوشت افزار، دارو، لوازم بهداشتی و غیره تهیه و با هماهنگی ستاد بحران جهت توزیع میان آسیب دیدگان سیل تحویل سپاه و یا در مناطق سیل زده سیمرغ مازندران،  آق قلا گلستان و معلولان و پلدختر لرستان توزیع نموده است.

نماینده آزادگان استان مازندران در ادامه افزود: همچنین تعدادی از آزادگان با حضور درمناطق سیل زده به کمک سیل زدگان شتافتند و اقدام به تخلیه و پاکیزه نمودن منازل از گل و لای نمودند.

قابل یادآوری است: آزاده مزیدها با حضور درمنزل دو تن از آزادگان گرانقدر یدالله قاسمپور و حمزه عسگری ضمن دلجویی از  آنان، از این دو بزرگوار تجلیل به عمل آوردند.

 

 

 

 

 

 

خراسان جنوبی

آزاده رخشانی نماینده آزادگان در استان خراسان جنوبی نیز درخصوص کمک های آزادگان این استان به خبرنگار پیام آزادگان گفت: آزادگان استان خراسان جنوبی همدوش دیگر مردم استان، ابتدا کمک های نقدی و غیرنقدی خود را به صورت انفرادی برای مردم مناطق سیل زده انجام داده اند که قرار است  این کمک ها با حجم گسترده تری با مشارکت ناحیه مقاومت و همچنین هلال احمراستاندر جشن سالروز میلاد امام زمان(عج) جمع آوری و به دست مردم سیل زده استان خواهد رسید.

گلستان

نماینده آزادگان استان گلستان نیزدرخصوص اقدامات انجام گرفته از سوی موسسه پیام آزادگان به مردم مناطق سیل زده این استان گفت:  سرکشی از آزادگان، همچنین بازگشایی حساب بانکی از سوی آزادگان این استان برای کمک به آزادگان سیل زده و تامین اسکان برای این خانواده ها از اقداماتی است که آزادگان این استان انجام داده اند.

 آزاده سرافرازغفاری، نماینده آزادگان استان گلستان همچنین با اشاره به کمک های انسان دوستانه آزادگان برای کمک به آزادگان سیل زده این استان گفت: تاکنون مبلغ سی میلیون ریال از سوی آزادگان استان جمع آوری شده و کمک های غیرنقدی نیز درقالب چندین نوبت توزیع غذای گرم، پتو و لباس از سوی آزادگان به  سیل زدگان مناطق گمیشان و آق قلا ارسال شده است.

قابل ذکر است که نماینده موسسه پیام آزادگان استان گلستان منزل شخصی خود را نیز با تمامی امکانات در اختیار  خانواده یک آزاده سیل زده قرار داده است و بسیاری از آزادگان با اعلام آمادگی در انتظار پذیرایی از آزادگان سیل زده استان خود هستند.

وی درپایان با تشکر از موسسه پیام آزادگان مرکز خاطرنشان کرد: وجود دفترپیام آزادگان در استان، مایه انسجام، اتحاد و تشکل بیشتر میان آزادگان شده است که خود پشتوانه محکم و مایه دلگرمی آزادگان به شمار می رودکه از این بابت بسیار سپاسگزاریم.

استان لرستان

خبرها حاکی از هجوم سیل کمک های مردم ایران اسلامی به سوی مردم سیل زده این استان است. "حسنوند" نماینده آزادگان استان لرستان درگفت وگویی ضمن تشکر از کمک های مردمی کشورمان به مردم سیل زده این استان خاطرنشان کرد: آزادگان استان لرستان هدایای نقدی و غیرنقدی بسیاری را به این امر اختصاص داده اند اما درحال حاضر آمار دقیقی از این کمکها در دست نداریم.

خراسان رضوی

موسسه پیام آزادگان استان خراسان رضوی نیز به نمایندگی آزاده سرافراز شوشتری نیز قدم های مثبتی را در زمینه کمک به مردم سیل زده ایران اسلامی برداشته است.

 وی گفت: از بدو این بحران ابتدا تعدادی از آزادگان استان با هماهنگی سپاه جهادی امام رضا(ع) برای کمک رسانی به منطقه پلدختر اعزام شدند که در این اعزام با جمع آوری بیش از۵۰۰میلیون ریال هدیه نقدی و سپس تعیین شماره حساب یکی از آزادگان برای کمک رسانی نقدی بعدی معرفی شد.

وی ادامه داد: این گروه در نزدیکی منطقه پلدختر بودند که بنابر نیاز و کمک رسانی بیشتر منطقه از آنان خواسته شد که به خوزستان بروند که آنها سریعا خود را به خوزستان رساندند و درمنطقه دهلاویه مستقر شدند و با راه اندازی آشپزخانه سیار که با هماهنگی اینجانب چند آشپزمتخصص با هواپیما اعزام شد که روزانه تعداد ۳۰۰پرس غذای گرم تهیه و میان اهالی ۴-۵روستای محاصره شده در سیل توزیع شد.

شوشتری متذکر شد: گروه دوم آزادگان نیز دو روز گذشته به طور خودجوش به سمت خرم آباد حرکت کردند که طی تماسی که با این گروه داشتیم دیدار و دلجویی از دوخانواده آزاده را در معلولان و پلدختر داشتند که سرکشی و کمک ها به دیگر خانواده های آزاده سیل زده هنوزادامه دارد.

 کاروان اعزامی آزادگان مشهد باهماهنگی راویان فتح وگروههای جهادی امام رضا(ع). آقایان گوهری ، علیدوست ، پارسائی روز  شنبه ۱۷ فروردین

 

 

 

 

پیام آزادگان: آنچه قابل ذکر است آن که گرچه سیل اخیر خسارات ها و صدمات زیاد مالی را به مردم نواحی این استانها وارد آورده اما خوشبختانه تلفات جانی آزادگان را در پی نداشته است.

درپایان این گزارش ما نیز برای تمام افراد خدوم به خصوص جامعه ایثارگری و به طور اخص آزادگان سرافراز میهن مان که همچون دوران دفاع مقدس و اسارت افتخارآفرین بودند وامروز نیز از پای ننشسته و در امر کمک رسانی و امداد و سازندگی دوش به دوش تمامی ملت ایران تمامی تلاش خود را برای بهبود شرایط زندگی و معیشت هم میهنان خود دارند، یک خداقوت و یک خسته نباشید جانانه عرض می نماییم.

 

 

* ا 

 

گزارش : صنوبر محمدی 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید