یادواره ۱۴۰آزاده شهید و متوفی استان مازندران + تصاویر

۱۳۹۷/۰۷/۲۶
برنامه های آزادگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ،  همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه.س. یادواره ۱۴۰آزاده شهید و متوفی استان مازندران با حضور فرماندارآمل، امام جمعه شهر دابوشت، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران،نماینده موسسه پیام آزادگان در مازندران و جمع کثیری از آزادگان استان مازندران با سخنرانی حضرت حجت الاسلام آزاده شعبانی در امامزاده ابراهیم (ع) شهرستان آمل روزدوشنبه ۲۳مهر۹۷  برگزار شد.

 

 آزادگانی به نمایندگی ازآزادگان چالوس، نوشهر،محمودآباد،فریدونکنار، بابلسر،آمل،ساری،نکا و بهشهر در این یادواره حضور داشتند.

 

 بعداز قرائت قرآن توسط برادر آزاده ابراهیم پرسیان از آزادگان آملی، آزاده جعفر مزیدها نماینده موسسه پیام آزادگان در مازندران ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای عاشورا و دفاع مقدس، هدف از برگزاری یادواره شهدای آزاده و متوفی مازندران اظهار داشت: تاکنون بصورت مجزا توسط هیات های آزادگان استان مازندران در شهرستانها یادواره شهدای آزاده و متوفی برگزار می شد که بعداز تبادل نظر با دوستان آزاده مقرر شد اولین یادواره ۱۴۰ تن از آزادگان شهید و متوفی به میزبانی نمایندگی موسسه پیام آزادگان مازندران و هیات آزادگان آمل در سالروز شهادت آزاده سه ساله کربلا حضرت رقیه (س) برگزار گردد..آزاده جعفر مزیدها نماینده موسسه پیام آزادگان در مازندران اظهار داشت: آزادگان عزیز هنگام اسارت با تنی مجروح توسط دشمن بعثی به اسارت گرفته شدند و بدون درمان حقیقی بعداز آزادی بر اثر صدمات دوران اسارت رنج می بردند تا اینکه مظلومانه به شهادت رسیدند و جمع هم غریبانه ملکوتی شدند که از نظر ما آزادگان اینها عزیزان هم شهید هستند .

 

 آزاده مزیدها افزود: تعداد ۱۸ تن از شهدای آزاده در اسارتگاههای دشمن در طول اسارت به طرق مختلف به شهادت رسیدند که پیکر پاک آنها در اوایل مرداد ۸۱ همراه ۵۷۰ تن شهدای آزاده به مهین اسلامی بازگشت.

 

 سخنران یادوراه ۱۴۰ آزاده شهید و متوفی استان مازندران با اشاره به اسارت خاندان اهل بیت آقا عبدالله الحسین (ع) و الگو گیری اسرا در اسارت افزود: آزادگان ایران اسلامی چه در اسارت و چه بعداز اسارت با الگوگیری از پیام رسان اسرای کربلا حضرت زینب(س) همواره در امتداد خون شهدای کربلا نقش آفرینی می کنند.

وی افزود: آزادگان ایرانی اسلامی در بین جامعه ایثارگران واقعا مظلوم هستند و اینک یک به یک این عزیزان به طرق مختلف به شهادت می رسند.

 

 

 

* آ

 

اضافه کردن دیدگاه جدید