درباره ما

 

دوران حماسه و مقاومت آزادگان سرافراز در زندان‌های رژیم بعثی صدام، فصلی سبز از دفتر پرافتخار دفاع مقدس ملت ایران را به روي روشنايي و اميد مي‌گشايد؛ فصلی که برای شاهدان امروز، نسل‌‌های فردا و نیز همه‌ی انسان‌های منصف و آزاده‌ی جهان، حکایت از استقامت، تعهد و وفاداری آزادگان به آرمان‌های دینی و ملی خود دارد، از همين رو همه‌ی دلسوزان و علاقه‌مندان به انقلاب اسلامی تلاش خواهند كرد تا دفتر سرشار از مقاومت و صبر آزادگان را به درستی ثبت و ضبط کرده و براي نسل نو امروز و فردا به ارمغان بگذارند.    

 
در همین راستا پس از آزادی این پرستوهای مهاجر از زندان‌های رژیم بعث به همت سید آزادگان حضرت حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حاج سید‌‌علی‌اکبر ابوترابی(ره) هیئت مذهبی آزادگان و متعاقب آن مؤسسه فرهنگی و اجتماعی آزادگان تأسیس شد. در زمان حیات آن بزرگوار عمده فعالیت‌های فرهنگی هیئت و مؤسسه سابق رسیدگی به مشکلات آزادگان و برپایی مراسم عمدتاً مذهبی بود. گرچه حضور آن بزرگوار در میان آزادگان و سفرهای متعدد و متواتر ایشان به استان‌ها و شهرستان‌ها با فعالیت چندین مؤسسه و مرکز فرهنگی برابري مي‌كرد، اما ضرورت تشکیل هیئت آزادگان و مؤسسه امر پسندیده‌‌ای بود که بیشتر ناشی از دغدغه‌های ذهنی سید آزادگان در جهت خدمت بیشتر به آزادگان عزیز بود.

 

پس از رحلت ایشان مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان در سال ۱۳۸۴ بنا بر همین ضرورت، با همت جمعی از آزادگان و با حمایت و تدبیر حجت‌‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد‌حسن ابوترابی شکل گرفت تا ضمن دفاع از هویت آزادگان عزیز با حفظ اصل امانتداری در حقیقت وقایع و حوادث دوران پر مرارت مقاومت آزادگان را برای همه‌ی مشتاقان و علاقه‌مندان در قالب کتاب، فیلم سينمايي، سریال و نیز برپایی تجمعات و همایش‌هاي فرهنگی و هنری بیان کند.

 
این مؤسسه افتخار دارد در طول عمر کوتاه خود اقدامات مؤثری در این زمینه به عمل آورد .

 
معاونت‌هاي مؤسسه آمادگي دارند در صورت مراجعه‌ی هر كدام از آزادگان سرافراز، گزارش تفصيلي فعاليت‌هاي خود را به آنان ارائه كنند.

 
از خداوند متعال مسئلت داريم ما را در ادامه‌ی راه و انجام اين مأموريت فرهنگي با همه‌ی مشكلات، تنگناها و موانع پيش رو، ياري و توفيق عنايت فرمايد.