[field_news_surtitre]

برگزاری نشست شوراي پژوهشي موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان در بهمن ماه+تصاویر

شست شوراي پژوهشي موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان در بهمن ماه برگزار شد .

 

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ،  جلسه شورای پژوهشی موسسه پیام آزادگان در ساعت ۱۴ الی ۱۶ روز شنبه ۲۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ با حضور اعضای محترم شورای پژوهشی موسسه پیام آزادگان برگزار شد.

[field_news_surtitre]

گفت‌وگو با خانواده جانباز و آزاده یزدی که با اهدای اعضای بدنش، به چند بیمار زندگی دوباره بخشید

با سابقه ۵۵ درصد جانبازی و ۱۰۷۶ روز اسارت و عنوان اولین آزاده شهر یزد، می‌توانستیم با خودش صحبت کنیم، اگر زودتر پیدایش می‌کردیم. می‌توانستیم از روزهای جنگ و جبهه بگوییم. از رشادت‌هایش در دوران دفاع مقدس، از رنجی که در اسارت برده بود. از استقامتی که شاهدش بود. می‌توانستیم بنشینیم پای صحبت‌هایش و تقویم روزهایی را ورق بزنیم که جوان‌های ۱۶ ساله با دل شیر، به جنگ دشمن می‌رفتند، جوان‌هایی مثل خودش.

[field_news_surtitre]

خاطراتی شنیدنی از جانبازآزاده مفید اسماعیلی سراجی

مفید اسماعیلی سراجی رزمنده ای بود که از سال ۶۱ و در سن ۱۳ سالگی ، به قصد دفاع از سرزمین و ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی، قدم در راه جهاد و مقاومت و جبهه های نبرد حق علیه باطل نهاد. وی که در سال ۱۳۴۷ و در شهرستان قائمشهر متولد شده بود از مقاطع ابتدایی جنگ به دفاع پرداخت تا در جزیره مجنون به اسارت نیروهای بعثی در آمد و حدود ۵ ماه بعد از به اسارت درآمدن در چنگال دشمن فرزند اولش متولد شد و از شیرین ترین اتفاق زندگی مشترکش بی خبر ماند.۴/۶/۶۹ بعد از ۲۶ ماه اسارت آزاد شد.وی پس از آزادی فعالیت های فراوانی در حوزه دفاع مقدس و جبهه فرهنگی انجام داده است.

[field_news_surtitre]

مردم در فهم وظیفه گوی سبقت را از مسئولان ربوده اند

خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه پیام راهپیمایی ۲۲ بهمن، پیام تحکیم پیوند امت با امام، رهبری و مقتدای خویش است، گفت: مردم در فهم وظیفه گوی سبقت را از مسئولین ربوده اند.

 
[field_news_surtitre]

یک روز به یادماندنی در میدان فردوسی در چهلمین جشن پیروزی انقلاب

گزارش توصیفی از یک روز به یادماندنی از میدان فردوسی با حضور آزادگان سرافراز در چهلمین جشن پیروزی انقلاب

 

ابر فیاض

 حضرت‌‌زهرا، كوثر حقيقي‌ است. 

                                 

آزادگان بهبهان
 محمودرضا محسنی‌فرد از دروان ابتدایی در مسجد سبز پوشان و مکتب محمدیه زیر نظرروحانی شهید عبدالکریم بخردیان پرورش یافت. در گروهی که دوستش عبدالصاحب بخردی نیز حضور داشت به فرا گیری علوم قرآنی می پرداخت 
خاطره ای شنیدنی از جانبازآزاده مفیداسماعیلی
جلسات آزادگان
جلسه هفتگی نهج البلاغه استاد شایق در نماز خانه بنیاد شهید استان با حضور آزادگان شهرستان یزد وحضورتعدادی از دوستان گروه مشورتی برگزار شد 
 جلسه مشاوره خانواده ویژه همسران آزادگان تهران با حضور خانم دکتر فرضی در دفتر موسسه پیام آزادگان برگزار می گردد.
شست شوراي پژوهشي موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان در بهمن ماه برگزار شد .    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ،  جلسه شورای پژوهشی موسسه پیام آزادگان در ساعت ۱۴ الی ۱۶ روز شنبه ۲۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ با حضور اعضای محترم شورای پژوهشی موسسه پیام آزادگان برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، طبق روال هر هفته جلسه قرآن خوانی آزادگان مجموعه آزادگان گل محمدی اصفهان شنبه شب ۱۳۹۶/۱۲/۰۵ بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد و حسینیه آزادگان این مجموعه برگزار گردید .​
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، جلسه ماهانه آزادگان شهرستان های کاشان و آران و بیدگل سه شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۰۱ در منزل یکی از آزادگان این شهرستان برگزار گردید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، جلسه ماهانه آزادگان شهرستان فلاورجان روز جمعه ۱۳۹۶/۱۲/۰۴ برگزار گردید .
جلسات آزادگان
  در اولین جمعه ماه جمادی الثانی ، مراسم دعای ندبه آزادگان مشهد مقدس ، ساعت ۷ صبح روز جمعه ۴ اسفندماه ۱۳۹۶  به یاد بود آزاده و جانباز سرافراز تازه در گذشته حاج کریم یزدی نژاد  با حضور جمع کثیری از آزادگان و خانواده های محترمشان در محل دفتر موسسه فرهنگی پیام آزادگان خراسان رضوی برگزار شد.
شهیدان آزاده
حضور باشکوه آزادگان در مراسم تشییع جانباز و آزاده سرافراز حاج کریم یزدی نژاد​ پس از ماه ها تحمل درد و رنج بیماری ، این عزیز آزاده در سن ۵۷ سالگی و در سوم اسفند ۱۳۹۶ به یاران شهیدش پیوست. 
درپی سرکشی ودیدار آزادگان
 آزاده جعفر مزیدها نماینده موسسه فرهنگی پیام آزادگان استان مازندران با هیات همراه با شش آزاده آملی ضمن دیدار از آنها تجلیل نمود.
هفته اول اسفند
اردو ی زیارتی  تفریحی آزادگان شهرستان گناباد به طبس ، کاشان ، قم  و تهران همراه با خانواده های محترمشان  در هفته اول اسفند ماه ۱۳۹۶ برگزار شد .
بمناسبت شهادت
مراسم عزاداری بانوی دوعالم سیده نساء العالمین صدیقه طاهره حضرت زهرا سلام الله علیها درمکان  موسسه فرهنگی  پیام آزادگان قم برگزار شد.
آزاده سرافراز حاج حبیب سبزی دارفانی را وداع کرد و به یاران شهیدش پیوست 
با سابقه ۵۵ درصد جانبازی و ۱۰۷۶ روز اسارت و عنوان اولین آزاده شهر یزد، می‌توانستیم با خودش صحبت کنیم، اگر زودتر پیدایش می‌کردیم. می‌توانستیم از روزهای جنگ و جبهه بگوییم. از رشادت‌هایش در دوران دفاع مقدس، از رنجی که در اسارت برده بود. از استقامتی که شاهدش بود. می‌توانستیم بنشینیم پای صحبت‌هایش و تقویم روزهایی را ورق بزنیم که جوان‌های ۱۶ ساله با دل شیر، به جنگ دشمن می‌رفتند، جوان‌هایی مثل خودش.
جلسات هفتگی آزادگان
جلسه ی قرائت قرآن وحفظ نهج البلاغه هر شب جمعه منزل حاج محمد نورایی با حضور آزادگان وخانواده های محترمشان  شهرستان بروجرد.برگزار شد 
به مناسبت سالروز شهادت
به  مناسبت  سالروز  شهادت  حضرت  فاطمه  زهرا  سلام  الله  علیها  و  سالگرد  شهادت  پاسدار مصطفی  ابوالقاسمی  فرزند  آزاده  حاج  حسین  ابوالقاسمی  گردهمایی  ماهیانه  آزادگان  رفسنجان  در  منزل  نامبرده  همراه  با  سوگواری  بانوی  دوعالم  برگزار  گردید
با شهیدان
 پیکر مرحوم حاج حسن عبوری ابوالشهیدین مازندران امروز با حضور پرشور مردم قدرشناس مازندران در ساری تشییع و خاکسپاری شد. 
بمناسبت سالروز شهادت
مراسم عزاداری شام غریبان بی بی دو عالم حضرت فاطمه الزهرا ( س ) در منزل آزاده حاج علی کبیری کناری و با حضور آزادگان و خانواده محترمشان با تلاوتی چند از کلام الله مجید و قرائت وصیتنامه شهید توسط فرزند آزاده قلی پور برگزار گردید .  
نوری المالکی

رئیس ائتلاف دولت قانون عراق نسبت به تلاش های برخی طرف های داخلی که با حمایت های خارجی به دنبال تحریم انتخابات پارلمانی این کشور هستند، هشدار داد.

رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق

رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از تمایل بغداد برای خرید سامانه اس-۴۰۰ از روسیه برای دفاع از کشور و مقدساتش تاکید کرده و گفت که آمریکا تمایلی به مجهز کردن عراق ندارد.

سید حسن نصرالله

دبیر کل حزب الله لبنان در مراسم چهلمین سالگرد تأسیس حوزه امام مهدی(عج) گفت: سفارتخانه های آمریکا و عربستان بر انتخابات در حوزه بعلبک متمرکز شده و تحرکات خود را شروع کرده اند.

 
هشدار حماس به رژیم صهیونیستی

جنبش مقاومت اسلامی «حماس» روز جمعه در مورد پیامدهای انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس اشغالی اعلام کرد که این اقدام منطقه را به روی رژیم صهیونیستی منفجر خواهد کرد.

 
به نقل از العالم

ارتش و کمیته های مردمی یمن ۱۸ مزدور سعودی در استان «مأرب» را به هلاکت رساندند.

گزارش تحلیلی

سران غربی ـ عربی و در رأس آنها آمریکا درحالی با وارونه جلوه دادن واقعیت‌ها در غوطه شرقی برای غیرنظامیان اشک تمساح می‌ریزند که خود کارنامه سیاهی در عرصه حقوق بشری دارند.

 
یک دیپلمات بلندپایه

یک دیپلمات بلندپایه تصمیم ایران برای ساخت پیشران هسته ای دریایی در آینده ای نزدیک را یک اخطار دیپلماتیک به مقامات واشنگتن دانست.

گزارش تحلیلی

ائتلاف تحت رهبری سعودی ها در حالی از عملیات در استان حضرموت یمن علیه القاعده دم می زند که واقعیت جنگ یمن گویای حقایق نهفته بسیاری است.

با ابراز نگرانی از تشدید تنشها میان تهران-تل آویو

وزیر خارجه روسیه با ابراز نگرانی از تشدید تنشها میان ایران و رژیم صهیونیستی گفت مسکو نمی تواند با اقداماتی موافقت کند که راه حلِ هر مسأله منطقه ای را در منشور جنگ علیه ایران می‌جویند.

یمن و یک روایت غلط

انگلیس با استناد به گزارشی مبهم و ادعای کمک تسلیحاتی ایران به حوثی های یمن، پیش نویس قطعنامه ای ضد ایرانی را به شورای امنیت سازمان ملل داده است.

دبیر کل حزب الله لبنان

دبیر کل حزب الله لبنان اسامی نامزدهای این حزب برای انتخابات پارلمانی ۲۰۱۸ لبنان را اعلام کرد.

سفیر آمریکا در شورای امنیت

سفیر آمریکا در شورای امنیت با متهم کردن ایران به دور زدن تحریمهای تسلیحاتی یمن، مدعی شد زمان آن رسیده که شورای امنیت علیه تهران وارد عمل شود.

در دیدار اردوغان و تیلرسون مطرح شد

همزمان با کاهش سطح روابط آنکارا- واشنگتن، رئیس جمهور ترکیه در دیدار با وزیر خارجه آمریکا مراتب نگرانی عمیق خود بابت حمایت دولت واشنگتن از کُردهای وابسته به «ی پ گ» را اعلام کرد.

 
وزیر دفاع آمریکا مدعی شد

وزیر دفاع آمریکا مدعی شد که ایران در تمام درگیری های منطقه ای در خاورمیانه نقش و حضور دارد.

با رهگیری پدافند هوایی سوریه

شبکه خبری المیادین گزارش داد پدافند هوایی سوریه چند فروند جنگنده جاسوسی رژیم صهیونیستی را بر فراز القنیطره رهگیری و آنها را مجبور به ترک حریم هوایی سوریه کرد.

نخست وزیر عراق

نخست وزیر عراق با تاکید بر بازگشت نیمی از آوارگان عراقی به مناطق خود گفت که دولت این کشور دست از مبارزه با فساد برنخواهد داشت.

رئیس جمهور فرانسه

رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد که در صورت اثباتِ ادعای استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه غیرنظامیان در جنگ داخلی سوریه، «فرانسه به حمله نظامی متوسل خواهد شد!».

 
احداث پایگاه نظامی امریکا در یک‌قدمی ایران

به‌رغم نابودی تروریست‌های داعش در عراق، امریکا و متحدانش به دنبال تثبیت حضور طولانی‌مدت خود در این كشور هستند.

طی هفته جاری انجام می شود

یک روزنامه عرب زبان از سفر قریب الوقوع یک هیأت سعودی در بیروت خبر داد و اعلام کرد که این سفر بی ارتباط با اقدامات ریاض برای ورود به پرونده انتخابات لبنان نیست.

به نقل از النهرین

نیروهای حشد شعبی عراق شماری از تکفیری ها را در مرز این کشور با عراق به هلاکت رساندند.

استعداد یابی

امروزه در دنیا استعدادیابی را به سمت سنین کم و حتی دو سالگی کشانده اند اما ما همچنان برای سرمایه گذاری روی تربیت نیروی انسانی آینده، یک دهه روی اجرایی شدن یک طرح و سلیقه مسئولان مانده ایم.

مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی تهران

دخل و خرج بودجه با هم تطابق ندارد و ۱۶.۷ هزار میلیارد تومان، استقراض از بانک مرکزی به عنوان تنخواه خزانه، صورت گرفته؛ ضمن اینکه تراز عملیاتی شش ماهه معادل ۵۰.۷ هزار میلیارد تومان منفی است.

 
آیت الله مکارم شیرازی

یکی از مراجع نقلید شیعیان با بیان اینکه عرفان‌های کاذب سر از مسائل خطرناک دینی و اجتماعی و اخلاقی در می‌آورند، گفت: مسئولان مراقب عرفان‌های کاذب باشند.

منتخب تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های یکشنبه ۶ اسفند منتشر می‌شود.

کدخدایی خبر داد؛

سخنگوی شورای نگهبان، از بررسی غیررسمی مصوبه مجلس در لایحه بودجه ۱۳۹۷ کل کشور، تا تبصره ۵ لایحه بودجه خبر داد.

سازمان پزشکی قانونی کشور

سازمان پزشکی قانونی کشور با اعلام اینکه هیچ پیکر کاملی از قربانیان سقوط هواپیما به پزشکی قانونی تحویل نشده است، گفت: تعیین هویت قربانیان حادثه هنوز نهایی نشده است.

در بازار آزاد تهران

در جریان معاملات بازار آزاد تهران، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ۶۰۰ تومان افزایش به یک میلیون و ۴۷۹ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.

وزیر امور خارجه

وزیر امور خارجه گفت:افراد داعشی از سوی آمریکایی ها از منطقه به دیگر نقاط منتقل می شوند.

بازارارز

اگرچه ورود دیرهنگام دولت به بازار ارز، زمینه را برای سوداگری دلالان در بازار فراهم کرد و عملا نرخ را به فضای غیرمنطقی وارد نمود، اکنون ارزهای بانک مرکزی در بازار بدون مشتری باقی مانده است.

رهبر انقلاب در پایان مراسم عزاداری حضرت فاطمه(س)

عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمه‌(س) که در حسینیه‌ی امام خمینی(ره) برپا بود، پنج‌شب به پایان رسید. پایان‌بخش این مراسم، دعای رهبر انقلاب درجمع دست‌اندرکاران اقامه عزای فاطمی بود.

 
آیت الله موحدی کرمانی در نماز جمعه تهران

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اتفاقات پاسداران تهران گفت: از دستگاه قضا می خواهیم که با این جنایتکاران که مرتکب قتل شده اند، با شدت و قاطعیت رفتار کند.

لاریجانی در ساری

رئیس مجلس با بیان اینکه تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است، گفت: ایجاد پایگاه از سوی آمریکا و ورود روزانه هزاران تریلی سلاح نشان می‌دهد که نمی‌خواهند تروریسم در منطقه پایان یابد.

سازمان هواپیمایی منتشر کرد

آخرین مکالمه خلبان هواپیما، در ساعت ۰۹:۳۰ دقیقه به ثبت رسیده و پس از آن تماس،پرواز ۳۷۰۴پاسخی به مکالمات کنترلر فرودگاه یاسوج نداده است.

سازمان هواپیمایی کشوری

سازمان هواپیمایی کشوری در وبسایت رسمی خود از توقف پرواز هواپیماهای ATR72 آسمان تا اطلاع ثانوی خبر داد.

وزیر علوم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با توجه به لزوم هماهنگی آموزش و پرورش درباره کنکور باید حتما از مجلس فرصتی گرفته شود

عراقچی:

معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت: مادامی که منافع مان در برجام تامین شود در این توافق باقی خواهیم ماند، گرچه منافع ایران تاکنون تا حد قابل توجهی تامین شده اما کامل نبوده است.

کارشناسان اقتصادی

کارشناسان اقتصادی می گویند اگر قرار است قیمت دلار واقعی شود بانک مرکزی باید این سیاست را اول از خودش شروع کند و این شائبه رضایت دولت در خصوص افزایش نرخ ارز را پایان دهد.

با حضور رهبر انقلاب اسلامی

ششمین و آخرین شب از مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی رحمه‌الله برگزار شد.

جعفری دولت آبادی

دادستان تهران از صدور کیفر خواست در مورد عامل شهادت سه نفر از ماموران ناجا خبر داد.

با سخنرانی در اندیشکده چتم‌هاوس

معاون وزیر خارجه ایران امروز با سخنرانی در اندیشکده چتم‌هاوس به تشریح مواضع ایران درباره «برجام» پرداخت.

مدیرکل فرآورده های طبیعی سازمان غذا و دارو

مدیر کل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل، سازمان غذا و دارو، گفت: در حال حاضر بیشتر از ۹۰ درصد مجوز واردات مکمل ها بر اساس حضور کشور تولید کننده در فهرست ما ارائه می شود.

محققان می گویند

آنتی اکسیدان ها مواد شیمیایی طبیعی هستند که موجب توقف فعالیت سایر مواد شیمیایی موسوم به رادیکال های آزاد می شوند.

عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن ­سینا

مرکز درمان ناباروری ابن سینا، بانک جامع جنین اهدایی در کشور را به­ منظور ارائه این خدمت مطابق با استانداردهای روز دنیا ایجاد کرده است.

نکته سلامت

محققان عنوان می کنند بی خوابی غالبا به عنوان یک فاکتور پرخطر ابتلا به دیابت نوع۲ نادیده گرفته می شود.

محققان می گویند

طبق نتایج یک مطالعه جدید مصرف بیش از دو وعده ماست در هفته ریسک ابتلا به بیماری قلبی یا سکته را کاهش می دهد.

محققان دانمارکی پی بردند

مطالعه جدید نشان می دهد بیماران مبتلا به میگرن با افزایش ریسک حملات قلبی، سکته، لختگی خون و ضربان نامنظم قلب مواجه هستند.

محققان هشدار می دهند

محققان هشدار می دهند افرادی که شیفت شب کار می کنند در معرض ریسک بالا ابتلا به دیابت نوع۲، که پیش فاکتور بیماری های قلبی است قرار دارند.

برای آگاهی از مغز

هفته آگاهی از مغز اسفندماه امسال با شعار «مغزت رو بشناس» با هدف آگاهی از مغز، شناخت توانمندی ها، کارکردها

یک داروساز فرانسوی

یک داروساز فرانسوی گفت: کمبود کلاژن در بدن سبب پیری پوست و مشکلات مفصلی می‌شود که با تامین آن از طریق موادغذایی و مکمل‌ها می‌توان روند پیری را کندتر و غضروفهای بدن را سالم‌تر نگه داشت.

رئیس انجمن سکته مغزی ایران عنوان کرد

رئیس انجمن سکته مغزی ایران با اشاره به اینکه درمان مبتلایان به سکته مغزی یکی ازسه ساعت اول در درمان سکته مغزی بسیار مهم است،گفت:در صورتی که تزریق به موقع انجام شود عوارض سکته کاهش می‌یابد.

دبیر علمی سمینار ایمپلنت عنوان کرد

دبیر علمی سمینار ایمپلنت شانزدهمین کنگره بین المللی انجمن جراحان دهان و فک و صورت 

تغذیه

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت:درصد زیادی از زنان و مردان جامعه با کمبود ویتامین D مواجه هستند که منجر به پوکی و نرمی استخوان شده و آسم، آلرژی و ام اس را در پی خواهد داشت.

 
محققان پی بردند

مطالعه جدید نشان می دهد ممکن است باکتری های موجود در شیر آغازگر بیماری آرتروز روماتوئید باشند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد ترکیبی در کیوی وجود دارد که می‌تواند از بیماری کبد چرب جلوگیری کند.

یک متخصص تغذیه گفت: مصرف حبوبات و مرکبات در ایام سرد سال برای بدن بسیار مفید است و توصیه می‌شود شهروندان این موارد را در رژیم غذایی خود در ایام سرد سال داشته باشند.

محققان ژاپنی پی بردند

طبق گزارش محققان، داروی متداول در درمان بیماری صرع به کاهش علائم نوعی دمانس (زوال عقل) موسوم به «دمانس لویی بادی» کمک می کند.

نکته سلامت

پروبیوتیک ها، میکروارگانیزم های زنده ای هستند که به شکل مکمل فروخته شده، در کرم های پوستی گنجانده شده و به محصولات خوراکی نظیر ماست افزوده می شوند.

محققان بلژیکی پی بردند

محققان دریافتند درمان جدید احتمالی اگزما می تواند به کاهش شدت بیماری آسم هم کمک کند.

توصیه کارشناسان تغذیه

دانه کنجد علاوه بر آنکه در آشپزی مورداستفاده قرار می گیرد، به دلیل خواص متعدد تغذیه ای و دارویی در طب سنتی هم کاربرد دارد.

محققان آلمانی توصیه می کنند

به گفته محققان، خوردن صبحانه سرشار از فیبر حاوی جو دوسر و میوه و سبزیجات کافی در طول روز می تواند از تحلیل استخوان ها پیشگیری نماید.

گزارش تصویری

چندرسانه ای

کتابخانه